Aktualności
Kultura
Lewin Brzeski

Kolejna odsłona Kina Plenerowego na plaży w Lewinie Brzeskim


Przed nami także kolejna odsłona Kina Plenerowego na plaży w Lewinie Brzeskim. Tym razem będzie wesoło, ponieważ w piątek, 21 sierpnia o godzinie 21:00 na ekranie wyświetlona zostanie komedia „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3”.

Paradoks trzeciej odsłony kultowej komedii

Trzeciej części tej kultowej komedii obyczajowej towarzyszył dość dziwny paradoks. Mianowicie film, na którego kolejną część czekaliśmy prawie 30 lat, w kinach obejrzała ogromna rzesza widzów (ok. 2,4 mln), ale pomimo to otrzymał on aż jedenaście nominacji do Węży! Za najgorszy film – popsucie filmowej legendy i wzorzec złej kontynuacji po latach przerwy, najgorszą reżyserię, scenariusz, najgorsze role żeńskie (Ewa Kasprzyk i Grażyna Błęcka-Kolska), najgorszy duet na ekranie (Katarzyna Skrzynecka/Maciej Zakościelny), czy występy poniżej talentu (Wiktor Zborowski i Zdzisław Wardejn) oraz… najbardziej żenującą scenę (piesek liżący penisa).

Krytycy nie zostawili na Kordianie Piwowarskim i Ilonie Łepkowskiej suchej nitki. Część z nich stwierdziła, że tutaj nie pomogłaby nawet obecność nieodżałowanego Jerzego Turka…

Kontynuacja fabuły sprzed 30 lat

„Miszmasz, czyli kogel-mogel 3” jest kontynuacją dwóch poprzednich części, czyli „Kogel-mogel” i „Galimatias, czyli kogel-mogel 2”. Główna bohaterka – Kasia Solska wciąż mieszka we wsi Brzózki i odpiera zaloty Staszka Kolasy. Natomiast w międzyczasie do Polski wraca niespodziewanie jej syn – Marcin, który na wstępie wpada w kłopoty, wymyślając pomysł na niecodzienny biznes… W tym samym czasie, w Warszawie, swój kryzys przeżywa rodzina Wolańskich. Otóż Barbara Wolańska – celebrytka i słynna sekstrenerka, wydaje kontrowersyjną książkę, po której premierze buntują się i uciekają z domu jej córka – Agnieszka i mąż – Zdzisław. Uciekinierzy postanawiają odwiedzić Piotrusia, który dziś wiedzie wygodne życie u boku swojej żony – Marleny. Następnie ruszają w nieznane, a finał tych wojaży ponownie przejdzie do historii!

Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara zaprasza na piątkową projekcję. Wstęp jest bezpłatny.  

Reklama
234 views