Aktualności
Brzeg

Kolejne brzeskie drogi wyremontowane


Zakończyły się przebudowy kolejnych dwóch brzeskich dróg – ul. Bolesława Chrobrego oraz ul. Platanowej, które oprócz nowej nawierzchni i chodników zyskały także nowe oświetlenie w technologii LED.

II etap przebudowy ul. Bolesława Chrobrego przebiegł błyskawicznie

Zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1193O ul. Bolesława Chrobrego w Brzegu II etap” realizowane przez wykonawcę Brukarstwo Odwadnianie Terenu i Roboty Bitumiczne ‘’JARZĄBEK’’ zostało ukończone ponad dwa miesiące przed planowanym terminem. Roboty na odcinku od skrzyżowania z DK39 do Placu Bramy Wrocławskiej szły więc niezwykle sprawnie. W ramach przebudowy wymieniona została nawierzchnia jezdni i chodników – wraz z konstrukcją, powstało nowe oświetlenie uliczne w technologii LED, a także bezpieczne przejścia dla pieszych – z azylami i dodatkowym oświetleniem, co z pewnością poprawi bezpieczeństwo, szczególnie u wyjścia z Parku nad Fosą, gdzie wcześniej piesi przechodzili przez ulicę „na dziko”, ponieważ nie było tam przejścia, a wiele osób zmierza tamtędy, a następnie wzdłuż Zarządu Nieruchomości Miejskich do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Powiat Brzeski inwestycję sfinansował dzięki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych oraz wsparciu Gminy Brzeg, a całkowita wartość tego zadania wyniosła ponad 3,7 mln złotych.

Warto przypomnieć, że pod koniec ubiegłego roku Powiat Brzeski oddał do użytku zmodernizowany, pierwszy odcinek ul. Bolesława Chrobrego – od strony ul. Piastowskiej w kierunku skrzyżowania z DK39.

Zakończono także przebudowę ul. Platanowej

Do użytku oddano już także ul. Platanową, której przebudowę wykonywało Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe „DOMAX” Arkadiusz Mika, a podwykonawcą była firma: Usługi Ogólnobudowlane Józef Wąs. Zakres prac objął przebudowę jezdni, chodnika i miejsc postojowych ulicy Platanowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Topolową do skrzyżowania z ul. Konopnickiej. Ponadto zamontowano nowe oświetlenie uliczne w technologii LED, jednocześnie demontując stare słupy oświetleniowe. Zrobiono także nowy kanał sieci deszczowej, który umożliwi odwodnienie pasa drogowego oraz umożliwi podłączenie sąsiednich nieruchomości w przypadku chęci odprowadzenia wód deszczowych z nieruchomości mieszkalnych do sieci deszczowej.

Całkowita wartość zadania zrealizowanego przez Gminę Brzeg wyniosła 2.881.019,50 zł, a dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych opiewało na kwotę 1.325.916,60 zł.

Gmina Brzeg złożyła wniosek o dofinansowanie remontu ul. Jana Pawła II wraz z budową nowego ronda

Na tym jednak nie koniec remontów dróg w Brzegu, ponieważ wciąż trwa przebudowa ul. Kościelnej, następnie rozpoczną się także prace remontowe ul. Mlecznej, a teraz Gmina Brzeg złożyła wniosek do wojewody w ramach Funduszu Dróg Samorządowych o dofinansowanie remontu ul. Jana Pawła II – wraz z budową nowego ronda na skrzyżowaniu z ul. Piastowską.

Trzymamy kciuki za pozytywne rozpatrzenie tego wniosku i rozpoczęcie prac jednego z bardziej wyczekiwanych remontów drogowych przez mieszkańców Brzegu.

Reklama
350 views