Aktualności

Kolejne laptopy trafiają do szkół podstawowych w naszym powiecie


W związku z trwającą epidemią koronawirusa konieczne jest przedłużenie nauki zdalnej. Bardzo istotne jest więc zapewnienie szkołom, nauczycielom i uczniom dostępu do niezbędnego sprzętu. W ramach projektu „Opolskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża!” do szkół podstawowych w naszym powiecie trafiają kolejne laptopy.

Łącznie w naszym powiecie rozdysponowane zostaną 473 laptopy. Największa ich część trafi do publicznych szkół podstawowych, prowadzonych przez gminy: Brzeg: 162, Grodków: 89, Lewin Brzeski: 59, Olszanka: 33, Skarbimierz: 40, Lubsza: 40.

Nie zapomniano także o szkołach stowarzyszeniowych, działających na terenie powiatu brzeskiego. Tym razem łącznie trafiły do nich 32 laptopy.

Ponadto 18 laptopów trafiło do Zespołu Szkół Specjalnych w Brzegu, gdzie odbyło się też ich oficjalne przekazanie przez przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, w obecności Starosty Brzeskiego.

– Dziś na ręce dyrekcji szkoły przekazujemy 18 komputerów. W całym powiecie brzeskim będą to 473 sztuki nowoczesnego sprzętu, który trafił do wszystkich podstawówek i dziś jest niezbędny do zdalnej nauki. Projekt urzędu marszałkowskiego wart jest blisko 15 mln złotych. Cieszę się, że dziś wspólnie z wiceprzewodniczącym sejmiku Piotrem Wachem i starostą Jackiem Monkiewiczem możemy te laptopy przekazać – wyjaśniała szefowa Departamentu Edukacji i Rynku Pracy UMWO Monika Jurek.

Warto dodać, że w ramach całego unijnego programu w województwie opolskim do szkół trafi 5 tysięcy komputerów. Projekt realizuje Departament Edukacji i Rynku Pracy UMWO, a za zakup odpowiada Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji.