112
Aktualności

Kolejne niewybuchy na remontowanej drodze w Kopicach


Dzisiaj (1.07) robotnicy pracujący przy przebudowie Drogi Wojewódzkiej 385 znaleźli kolejne niewybuchy z II wojny światowej. Obecnie trwa ewakuacja mieszkańców pobliskich domostw. Na obecną chwilę, nie wiemy ilu mieszkańców może zostać ewakuowanych, jak również o ilości znalezionych pocisków. 

Na miejscu pracują trzy zastępy JRG Grodków oraz OSP Tarnów Grodkowski i OSP Bąków. Z informacji przekazanych przez rzecznika Pułku Saperów w Brzegu wynika, że żołnierze pojechali na akcję do Kłodzka. Dlatego akcja w Kopicach przeprowadzona najprawdopodobniej późnym popołudniem.

Jak udało się nam ustalić w tej chwili ewakuowanych jest 30 osób (z 15 domostw). Liczba ewakuowanych i dalszy rozwój uzależniony jest od przybycia patrolu saperskiego. Dopiero wtedy zostaną podjęte działania. Całkiem możliwe, że właściwa akcja zacznie się dopiero w piątek (2.07). W tej chwili służby ograniczają się do zabezpieczenia terenu.

Dla przypomnienia pierwsze niewybuchy zostały znalezione wczoraj (30.06). W związ­ku z za­gro­że­niem ewa­ku­owa­no 25 miesz­kań i do­mów w pro­mie­niu 100 me­trów. Łącz­nie ewa­ku­owa­no około 125 osób.