Aktualności
Sport

Kolejne zwycięstwo Orlika Brzeg


Kibice brzeskiej drużyny piłki ręcznej z pewnością pamiętają poprzedni mecz i bardzo wysoką wygraną z Koninem. To dzięki niej SKS Orlik Brzeg znalazł się na piątym miejscu w tabeli II ligi piłki ręcznej mężczyzn. W minioną sobotę (9 października) szczypiorniści z Brzegu rozegrali wyjazdowe spotkanie ze Śląskiem Wrocław II.

Przed rozpoczęciem meczu wiadomo było, że druga drużyna Śląska zajmuje 6. miejsce w lidze, co oznaczało, że plasuje się bezpośrednio za Orlikiem. Taka pozycja przeciwnika spowodowała, że stał się on łakomym kąskiem dla graczy z Brzegu, który niesieni poprzednim sukcesem mieli wielki apetyt na kolejną wygraną.

Po świetnym w naszym wykonaniu zeszłotygodniowym meczu przyszedł czas na zmierzenie się z wrocławską młodzieżą. Pierwsza połowa to walka bramka za bramkę i przegrana dwoma trafieniami. W drugiej połowie wykazaliśmy się dużo większym doświadczeniem od przeciwnika i skrzętnie wykorzystaliśmy jego błędy. Mimo iż nie był to wybitny mecz w naszym wykonaniu, przywozimy cenne 3 punkty z Wrocławia. - powiedział nam Michał Piech, trener SKS Orlik Brzeg.

Trzeba przyznać, że wrocławianie nie oddali łatwo zwycięstwa bardziej doświadczonym graczom z Brzegu. Było kilka momentów, kiedy prowadzili i próbowali kontrolować grę. Najlepszy okres dla Orlika rozpoczął się po zmianie połów. To wtedy nasza ekipa doprowadziła do remisu, a następnie odskoczyła rywalom na kilka punktów. Mimo starań Śląsk Wrocław II nie zdołał odrobić strat i musiał uznać wyższość Orlika Brzeg.

Ostatecznie mecz Orlika ze Śląskiem Wrocław II zakończył się wynikiem 28:26. Nasi szczypiorniści zdobyli kolejne bardzo ważne punkty i umocnili swoją pozycję w tabeli.