Aktualności
Brzeg
Kultura

Kolejny sukces uczennicy PSP1 w Brzegu w ogólnopolskim konkursie lalkarskim


W piątkowe popołudnie,20 listopada, poznaliśmy wyniki I edycji Ogólnopolskiego Konkursu  Plastycznego „Bawmy się lalkami”, którego organizatorem było Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. 

Głównym  jego celem była popularyzacja wśród dzieci, młodzieży, a także dorosłych, ogólnej wiedzy na temat teatru lalek. Polegał on na wykonaniu przez uczestników przestrzennej formy lalki teatralnej -kukły,  która mogłaby wziąć udział w specjalnie przygotowanym przez aktorów przedstawieniu. Motywem przewodnim były postaci z różnych bajek, baśni, legend z Polski i z całego świata. 

Przy ocenie i wyborze prac konkursowych członkowie jury kierowali się następującymi kryteriami: pomysł, wkład i trud w samodzielne wykonanie kukiełki, materiał wykonania, kreatywność, stopień trudności  oraz podobieństwo do pierwowzoru postaci literackiej.           

Po wnikliwej ocenie komplementarne jury w składzie: Marcin Wachniak-artysta plastyk, Katarzyna Wolska-kierownik bydgoskiej galerii, artysta plastyk, Marta Wierzbiańska-muzyk, animator kultury, Emilia Malczyk-aktorka Teatru Lalek „Buratino” w Bydgoszczy, nagrodziło 15 autorów najciekawszych   i profesjonalnie wykonanych kukiełek. Wśród nich znalazła się brzeżanka, uczennica klasy szóstej „a” Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzegu – Anastazja Owsiak, która za wykonanie lalki Czerwonego Kapturka, otrzymała Wyróżnienie. 

To już trzeci krajowy sukces naszej uczennicy pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego-Marzeny Kuleby. Na początku roku szkolnego Anastazja również została Laureatką Wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym” Magia Teatru”, a dwa lata temu zdobyła Główną Nagrodę w Zielonej Górze. Młodej artystce serdecznie gratulujemy! Cieszymy się, że za każdym razem, dzięki jej przepięknym pracom, możemy wraz z nią poczuć  wyjątkową magię teatru.

Autor: Marzena Kuleba

Reklama
174 views