Aktualności

Komary nie przenoszą koronawirusa. Badania amerykańskich naukowców, wykluczają plotki


Plaga komarów daje się nam we znaki. Mieszkańcy całego powiatu są bezlitośnie kąsani przez te małe, ale dokuczliwe owady. Ich ilość jest w tym roku ogromna. Nic więc dziwnego, że w obliczu epidemii, zaczęły się pojawiać pytania, czy komary przenoszą koronawirusa. Internetowi „specjaliści” zaczęli już nawet nakręcać spiralę strachu. Na szczęście pojawiły się wiarygodne badania.

Biosecurity Research Institute, który przeprowadzał badania. Jego dyrektor, prof. Stephen Higgs, poinformował, że amerykański instytut, jako pierwszy na świecie dysponuje informacjami potwierdzonymi naukowo.

Komary nie przenoszą koronawirusa SARS-CoV-2 

W badaniach laboratoryjnych potwierdzono, że poziom wirusa we krwi jest zbyt niski, by zarażać komary. Tak więc pojedynczy komar nie jest w stanie pobrać takiej ilości krwi, żeby możliwe było zarażenie kolejnego człowieka, który zostanie przez niego ukąszony.

Okazało się także, że wirus nie rozwija się w organizmach komarów. Mimo sztucznego zarażenia owadów, po kilkunastu godzinach wirus obumierał.

Wniosek jest taki, że przynajmniej z tej strony jesteśmy bezpieczni. Co nie zmienia faktu, że komarów bardzo trudno się w tym roku pozbyć i chyba całe lato będzie bardzo swędzące.

Reklama
111 views