Aktualności

Komendant wojewódzki policji odwiedza powiaty, dziękując za wsparcie. Dziś wyróżniono nasz region


List gratulacyjny i osobiste podziękowania za zaangażowanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa – tak wyglądało dziś spotkanie inspektora Rafała Kochańczyka, szefa opolskiego garnizonu policji, z brzeskim starostą Jackiem Monkiewiczem. 

Wizyta nieprzypadkowa, jak czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Brzegu. Komendant odwiedza opolskie powiaty, dziękując za pomoc, wsparcie i chęci poprawy bezpieczeństwa mieszkańców danego regionu.

- W naszej dalszej współpracy niech pogłębia się wszystko to, co jest niekwestionowanym wspólnym dorobkiem i dobrą już tradycją – mówił na spotkaniu komendant wojewódzki.

Insp. Kochańczyk dodał, że dzisiejsza współpraca z Powiatem Brzeskim to wypracowane od lat metody i najlepsze wzorce. Starosta brzeski Jacek Monkiewicz podkreślił, że była to pierwsza wizyta szefa opolskiego garnizonu w jego gabinecie. 

- To też pokazuje, że policji, jak również nam, zależy na tej współpracy. Takie spotkania zawsze cieszą i pokazują, że na służby mundurowe możemy liczyć – dodał starosta Monkiewicz.

A warto wspomnieć, że Powiat od lat wspiera brzeską policję. Dotowane są zakupy radiowozów, czy zakupy niezbędnego sprzętu. Samorząd finansuje również dodatkowe patrole mundurowych.