IV liga
Sport

Komplet zwycięstw zespołów z powiatu brzeskiego


Druga kolejka dla czwartoligowców z powiatu brzeskiego była znacznie lepsza, niż zeszłotygodniowa inauguracja, gdy wszystkie łącznie zdobyły jedynie po skromnym punkciku. Po rozegraniu wszystkich spotkań nasze kluby z powiatu zdobyły komplet punktów, co powinno cieszyć kibiców i sympatyków.

LZS Starowice:

Zespół spod Grodkowa podejmował u siebie Unię Krapkowice. Podopieczni Reila mogą cieszyć się jedynie ze skromnej wygranej 1:0.  Jedyna bramka padła na początku spotkania w 8. minucie. Zawodnik gospodarzy Helder Mendes Rodrigues umieścił piłkę w bramce po rzucie rożnym, asystę zaliczył Jakub Pietrakowski.  LZS po drugiej kolejce znajduje się na dziewiątym miejscu.

Jestem zadowolony z organizacji gry i zaangażowania zespołu, ale dalej jesteśmy bardzo nieskuteczni, dlatego w tym tygodniu przyjedzie do klubu dwóch zawodników z Portugalii z ogromnym potencjałem, którzy uzupełnia lukę po odejściu naszego napastnika – mówił po spotkaniu Jakub Reil, trener LZS Starowice.

LZS Starowice – Unia Krapkowice 1-0

Starowice: Fesser – Rzepka, Grądowski, Rakowski, Kaique (82. K. Raś) – Rodrigues (70. Ściański), Pietrakowski, Raul, Joao (62. M. Raś) – Hascak (86. Cichocki), Nowosielski (90. Wolny).

Unia: Mikitów – Kurpierz, Atroszko, Kaczmarek – Trinczek (60. Przybyła), Jakwert, Niespodziński, Fiks (72. Barysch) – Wośko, Zychowicz, Wojtasik.

Żółte kartki: Rakowski, Ściański – Kurpierz, Niespodziński.

LZS Skorogoszcz:

Po zeszłotygodniowym remisie, tym razem LZS Skorogoszczy odniosła zwycięstwo na trudnym terenie w Głubczycach. Skorogoszcz pokonała ta miejscową Polonię 2:3. Bramki dla zespołu zdobyli dwukrotnie Witkowski oraz S.Tramsz. Dzięki wygranej Skorogoszcz zajmuje wysokie piąte miejsce z dorobkiem 4. punktów.

W całym przekroju szkoda remisu z pierwszej kolejki z Chemikiem, z analizy wynikało, że byliśmy zespołem lepszym. Nie ma co gdybać mamy już na swoim koncie cztery punkty i jest z czego się cieszyć, wygrana cieszy, tym bardziej że odnieśliśmy zwycięstwo na trudnym terenie w Głubczycach. W pierwszej połowie byliśmy niemrawi, natomiast druga odsłona należała do nas, w niektórych momentach zaryzykowaliśmy, ale ostatecznie udało się wygrać –  wyjaśnia Marcin Feć, trener LZS Skorogoszcz.

Polonia Głubczyce – LZS Skorogoszcz 2:3

LZS Olimpia Lewin Brzeski:

Po nieudanym spotkaniu inauguracyjnym zespół z Lewina Brzeskiego odniósł zwycięstwo i zdobył komplet punktów na wyjeździe z OKS Olesno. Bramki dla Olimpii zdobyli Zajączkowski oraz Jankowski. Po drugiej kolejce Olimpia znajduje się na ósmym miejscu w tabeli ligowej.

Jesteśmy zadowoleni z kompletu punktów, zwłaszcza po tak wysokiej porażce z zeszłego tygodnia. Wygrana daje nam trochę tlenu i wiary w nasze umiejętności, zaliczyliśmy falstart. Myślę, że byliśmy lepszym zespołem, zaangażowanie było zupełnie inne niż w pierwszym spotkaniu, choć chcę zaznaczyć, że OKS Olesno nie był łatwym przeciwnikiem. Spotkanie miało wyrównany przebieg, momentami my przeważaliśmy i to my zasłużyliśmy na zwycięstwo – mówił Marcin Raczkowski, trener Olimpii.

OKS Olesno – LZS Lewin Brzeski 0:2

Reklama
435 views