Aktualności
Kultura

Koncert Karnawałowy 2022


Brzeskie Centrum Kultury zaprasza na Koncert Karnawałowy 2022 w wykonaniu Książęcej Orkiestry Symfonicznej z Brzegu pod batutą dra Marka Kudry.

Zapraszamy na doroczne wydarzenie noworoczne! Przywitaj nowy rok z Brzeskim Centrum Kultury i poczuj się jak na koncercie wiedeńskich filharmoników! W repertuarze koncertu znalazły się klasyczne walce wiedeńskie, z tradycyjnym „Marszem Radetzkiego”, a także niespodzianka – utwory Kabaretu Starszych Panów na orkiestrę z udziałem wyjątkowych solistów!

Logotyp

DUŻA SCENA Brzeskiego Centrum Kultury
SOBOTA, 08.01.2022 – gramy dwa razy: 

– godz. 16:30
– godz. 19:30

UWAGA! OD 13.12.2021 BILETY DOSTĘPNE wyłącznie w kasie BCK i PIT. 

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA! Obowiązuje limit 30%, po wyczerpaniu którego miejsca dostępne będą wyłącznie dla osób zaszczepionych przeciw COVID-19, które posiadają aktualny certyfikat szczepienia.

Cena biletów: od 50 zł. Liczba miejsc ograniczona. Uwaga! Bilety zakupione na godz. 16:30 nie uprawniają do wstępu na koncert o godz. 19:30 (i na odwrót) – dlatego prosimy o sprawdzenie przed zakupem, czy wybrali Państwo właściwą godzinę koncertu. Miejsca na II balkonie oznaczone jako „U” – mają znacznie utrudnioną widoczność sceny, natomiast miejsca z „!” – mają bardzo mało przestrzeni na nogi. 


O KONCERTACH KARNAWAŁOWYCH W BCK

Koncerty karnawałowe brzeskich symfoników stały się w Brzegu tradycją. To symboliczne, artystyczne rozpoczęcie kolejnego roku. Muzycy pod batutą maestro  dra Marka Kudry wprowadzą widzów w 2022 rok wyjątkowymi brzmieniami najpiękniejszych utworów w tym tych, które kojarzą się wszystkim z tradycyjnymi koncertami noworocznymi w Wiedniu. Nie zabraknie zatem walców, uwielbianego przez widownię Marsza Radetzky’ego i … wielu niespodzianek, które co roku Książęca Orkiestra Symfoniczna przygotowuje dla brzeskiej publiczności.

O ORKIESTRZE:

Książęca Orkiestra Symfoniczna im. Księcia Jerzego II Piasta powstała w maju 2013 roku z inicjatywy dyrektora Brzeskiego Centrum Kultury Jacka Ochmańskiego i dyrygenta Marka Kudry. W skład zespołu wchodzą studenci i absolwenci Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. W dorobku artystycznym orkiestry możemy znaleźć takie dzieła jak: IX Symfonia A. Dvoraka, Requiem W. A. Mozarta i inne. Kierownikiem artystycznym i dyrygentem jest współpracujący z BCK, brzeżanin – dr Marek Kudra – absolwent Dyrygentury oraz Chóralistyki Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, wykładowca Uniwersytetu Humanistyczno-Ekonomicznego im. J. Długosza w Częstochowie, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie.

Foto: BCK