Aktualności
Kultura

Koncert „Magia Czasu” za nami


We wtorek (21 grudnia) na scenie Brzeskiego Centrum Kultury odbył się koncert szkoły tańca Coco Dance pt.: „Magia czasu”. Było to artystyczne podsumowanie wysiłków nauczycieli i młodych adeptów tańca, które na stałe weszło już do kalendarza imprez kulturalnych Brzegu. W ubiegłym roku z przyczyn oczywistych impreza nie mogła odbyć się na żywo, w zamian organizatorzy zdecydowali się na wydarzenie online. 

Foto: Janusz Pasieczny

Wtorkowy koncert odbył się w dwóch turach, tak aby umożliwić wzięcie udziału jak największej grupie widzów, przy jednoczesnym zachowaniu obostrzeń sanitarnych. Z tego też powodu w koncercie nie wzięły udziału zespoły osób dorosłych, a jedynie grupy dziecięce i młodzieżowe.

Swoje umiejętności na scenie zaprezentowało piętnaście grup tanecznych z podziałem na kategorie wiekowe i style, łącznie 150 osób w wieku od lat 3 do 19. Publiczność mogła zobaczyć grupy baletowe, hip-hop, taniec nowoczesny, taniec współczesny i baby dance.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że  taniec współczesny i taniec nowoczesny to nie to samo. Zanim zdecydujecie się zapisać do jednej z grup tanecznych, lepiej zapytajcie nauczyciela, czy to aby na pewno jest ten styl, którego tajniki chcecie zgłębiać — wyjaśni wam różnice i pomoże wybrać coś idealnego dla Was.

Wtorkowy koncert był podsumowaniem tanecznego roku szkoły, a jest się czym pochwalić. 18 grudnia na Konfrontacjach Tańca Współczesnego im. Izabeli Szafrańskiej grupa prowadzona przez Andrzeja Rolskiego i Patrycję Trzynogę zajęła 2 miejsce w trybie hybrydowym (niestety ze względów zdrowotnych grupa nie mogła bezpośrednio uczestniczyć w tej imprezie). To duży i najświeższy sukces, bo na przestrzeni roku szkoła uczestniczyła w wielu ogólnopolskich festiwalach w całym kraju, gdzie osiągała bardzo dobre wyniki.

Można powiedzieć, że dla wielu młodych adeptów udział w życiu szkoły,  to wspólne dorastanie. Są osoby, które tańczą od samego początku jej istnienia, czyli od 12 lat.

Każdego roku rozdawane są nagrody-stypendia NIP, czyli najbardziej imponujący postęp. Są to nagrody rozdawane dzieciom i młodzieży, które wykazują postęp nie tylko taneczny, ale również związany z większym zaangażowaniem w życie szkoły, życie swojej grupy i funkcjonowanie w zespole. Nagrody funduje szkoła, żeby wyróżnić te osoby i zmotywować uczniów do wytężonej pracy. Dzięki nim rodzice ponoszą mniejsze nakłady na dalszą naukę.

W tym roku stypendia otrzymały Maja Wesołowska, Maja Kubik, Julia Lelko i Sara Resiak. Przyznano również nagrody specjalne dla Hani Szymańskiej i Wiktorii Galas. Są to stypendia roczne na dalsze funkcjonowanie w szkole Coco Dance, bez ponoszenia dalszych kosztów. Te uczennice otrzymały już wcześniej nagrody NIP, ale w dalszym ciągu wykazują duże zaangażowanie i chęć do współpracy.

Patrząc na to, co się dzieje teraz na świecie, jesteśmy przeszczęśliwi, że mogliśmy dzisiaj zatańczyć dla ludzi. Wierzymy, że teraz  będziemy się spotykać tylko i wyłącznie na scenie i widowni, bo po to pracujemy i po to tworzymy, żeby później móc pokazać ludziom co nam gra w sercu i w duszy, a dzieciakom w rękach i w nogach. Korzystając z okazji dziękuję Eldon Studio za  przygotowanie i realizację imprezy oraz obsługę wideo. Zapraszamy też na naszą stronę internetową i media społecznościowe, gdzie można spokojnie zobaczyć jakie nowe kursy ruszają już od nowego roku — powiedział Andrzej Rolski, choreograf, pedagog i instruktor tańca.

Z własnego doświadczenia wiem, że przygodę z tańcem można zacząć w każdym wieku, ale po co czekać.