Grodków

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty


W dniu 17 czerwca 2020 r. O godz. 18.00 w Parku Domu Kultury w Grodkowie miało miejsce ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom Konkursu Fotograficznego „Moje miasto Grodków – architektura, ludzie, wydarzenia, natura”.
Konkurs jest imprezą organizowaną rokrocznie przez Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie. Tego roku z powodu pandemii gala konkursu musiała odbyć się na świeżym powietrzu. Zrezygnowano również z tradycyjnej wystawy (wydruków prac) na rzecz prezentacji multimedialnej

Prace oceniało jury w składzie: Wiesław Dubaniowski (przewodniczący jury), Ewa Kałuzińska, Norbert Bohdziul, Grzegorz Lenart, Janusz Pasieczny.

Prace były rozpatrywane w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci do lat 15 oraz dorośli i młodzież. Najmłodszy uczestnik konkursu miał 6 lat.

Poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki, co mogę potwierdzić jako uczestnik Jury. Wiele nadesłanych prac nie zostało wyróżnionych mimo bardzo wysokiego poziomu. Mieliśmy nie lada dylemat, które prace nagrodzić, a które tylko wyróżnić.

Koordynator konkursu Ewa Kałuzińska: Na pierwszy plan wysuwa się duża wrażliwość fotografujących na otaczającą rzeczywistość, “patrzenie kadrem”, wrażliwość plastyczna i dostrzeganie połączeń barwnych oraz malarskości wybieranych scen.
Często wybór jury może zaskakiwać, jednak należy pamiętać, że nie oceniamy “ładności“ samego obiektu. Stąd pewnie trudno zrozumieć ocenę jurorów, gdy tak wiele jest zdjęć pięknych zachodów słońca czy kwitnących majowych kwiatów

Zainteresowanie konkursem rośnie z roku na rak. W tym roku 37 autorów zgłosiło do konkursu 327 zdjęć. Dla porównania w roku ubiegłym na konkurs zgłoszono 156 zdjęć należących do 28 uczestników. Jeżeli masz pomysł, potrafisz patrzeć na świat w oryginalny sposób dołącz do nas za rok.

Janusz Pasieczny

Szczegóły dotyczące rozstrzygnięcia tegorocznej edycji oraz galerię prac znajdziesz na stronach OKiR w Grodkowie:

http://www.okir.pl/m,0,a,1287,konkurs-fotograficzny-rozstrzygniety.html

https://www.facebook.com/watch/?v=293773461803231

376 views