Aktualności

Korona – histerii. Pociąg Inter City zatrzymany na dworcu w Warszawie


Nawoływanie odpowiedzialnych za kraj polityków do mycia rąk wodą z mydłem nikomu nie zaszkodzi. Apel o robienie zakupów na zapas cieszy właścicieli marketów. Każdy rozsądny Polak sam zdecyduje co robić.

„Zaaresztowanie” na dwie godziny, na dworcu Centralnym w Warszawie Pendolino jadącego z Kołobrzegu do Krakowa, to chyba głupota połączona z absurdem. W Polsce mamy jeden potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem stwierdzony w Zielonej Górze. Reszta hospitalizowanych pacjentów przechodzi zwyczajną grypę. Na tą zwyczajną grypę w jednym tygodniu lutego (23-29) zachorowało w Polsce 215 994 osoby. Z powodu pogrypowych powikłań zmarło 8 osób (wg. danych Zakładu Epidemiologii Chorób Zakaźnych i Nadzoru). Wystarczył jeden zarażony Polak, histeria wywołana w mediach i brak zdrowego rozsądku, by z powodu dwóch przeziębionych Azjatów zatrzymać skład pełen pasażerów, z których część na pewno też miała katar. Dzisiaj w godzinach rannych, w jednym z brzeskich marketów omal nie doszło do rękoczynów. Powód? Jeden z klientów kichnął, więc spotkał się z agresywną postawą sąsiada z kolejki. 

 Myjmy ręce, róbmy zapasy, unikajmy zagrożeń, stosujmy się do zaleceń SANEPIDU, ale zachowajmy w tym wszystkim ZDROWY ROZSĄDEK…

447 views