Aktualności
Brzeg
Zdrowie

Koronawirus w brzeskim przedszkolu


U jednego z dzieci uczęszczających do Publicznego Przedszkola nr 3 w Brzegu potwierdzono zakażenie koronawirusem. W związku z tym konieczna była interwencja sanepidu oraz wprowadzenie kwarantanny dla części dzieci, rodziców oraz personelu.

W sobotę (22.08) okazało się, że jednemu z dzieci uczęszczających do PP nr 3 w Brzegu, został wykonany test na obecność koronawirusa i dał on wynik pozytywny. W związku z tym konieczne było podjęcie działań sanitarnych. 

Wszystkie dzieci z grupy zakażonego przedszkolaka oraz personel placówki, który miał z nim bezpośredni kontakt, trafili na kwarantannę. W niedzielę (23.08) wykonano dezynfekcję przedszkola. 

Koronawirus w przedszkolu w Brzegu

Jak powiedziała nam dyrektor PP nr 3 w Brzegu, pani Urszula Siwek, placówka już działa normalnie, a więc reszta grup oraz pracownicy pojawili się dzisiaj rano w przedszkolu. 

O sprawę pytaliśmy również w UM w Brzegu i otrzymaliśmy potwierdzenie kierownik wydziału Oświaty Elżbiety Ochmańskiej-Jurkowskiej oraz wice burmistrza Tomasza Witkowskiego. Sprawa jest monitorowana przez pracowników urzędu, ale sytuacja jest obecnie pod kontrolą i nie ma zagrożenia dla pozostałych dzieci, ich rodziców, ani personelu przedszkola.

O dalszym rozwoju sytuacji będziemy oczywiście informowali.

Reklama
4147 views