Aktualności
Powiat brzeski

Koronawirus w domu pomocy. Mamy ognisko COVID-19 w powiecie brzeskim


76 osób z Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie ma koronawirusa – ustalił Głos Powiatu 24. Informacje te potwierdza Starostwo Powiatowe w Brzegu na swojej stronie internetowej. O sytuacji w domu pomocy pisaliśmy wczoraj, dziś sytuacja zmieniła się na gorsze. 50 pensjonariuszy oraz 26 pracowników ma wynik dodatni. Placówka, służby sanitarno-epidemiologiczne oraz władze Powiatu czekają na wyniki kolejnych testów. Problemy z koronawirusem ma również BCM.

Wczoraj w Jędrzejowie pobrano ponad 150 próbek. Połowa przebadanych osób ma wynik pozytywny.  Wszystko zaczęło się od jednego podopiecznego domu pomocy, u którego wykryto koronawirusa. Jak informuje brzeski sanepid, zdecydowana większość zakażonych COVID-19 chorobę przechodzi bezobjawowo. Wczoraj 2 osoby trafiły do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, a 3 do Brzeskiego Centrum Medycznego. Kłopoty z tymi ostatnimi pacjentami zaczęły się dziś rano.

– Wstępne wyniki podopiecznych, którzy trafili do brzeskiego szpitala były negatywne. Osoby te zostały przyjęte na kilka godzin na oddział wewnętrzny. Dziś rano okazało się, że mają koronawirusa. Internę zamykamy do poniedziałku – informuje Kamil Dybizbański, dyrektor brzeskiego szpitala.

Sanepid od wszystkich chorych oraz lekarzy i pielęgniarek będzie pobierał wymazy. Szacuje się, że będzie to łącznie, co najmniej kilkadziesiąt próbek. Oprócz oddziału wewnętrznego, BCM funkcjonuje normalnie.

Do tematu będziemy wracać.

Reklama
3248 views