Aktualności
Brzeg

Koronawirus w gminie Brzeg. Najnowsze informacje epidemiologiczne. Są nowe zakażenia w brzeskich szkołach


Prezentujemy najświeższe informacje związane z sytuacją epidemiologiczną w gminie Brzeg. Okazuje się, że są nowe osoby zakażone w brzeskich szkołach. Warto też pamiętać, że Brzeg w ramach powiatu, znalazł się w żółtej strefie.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. M. Kopernika w Brzegu

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. M. Kopernika w Brzegu Państwowy Inspektor Sanitarny potwierdził pozytywny wynik badań w kierunku SARS-CoV2  u uczniów klasy pierwszej oraz klasy piątej (rodzeństwo).  W związku z tym zawieszone zostały w tych klasach zajęcia stacjonarne od dnia 29 września 2020 r. do 5 października 2020 r., a uczniowie oraz nauczyciele tych klas skierowani na kwarantannę. W czasie zawieszenia zajęć realizowane będzie zdalne nauczanie z wykorzystaniem metod i technik nauczania na odległość, w tym z użyciem platformy Microsoft TEAMS.  Pozostałe klasy nadal uczą się w trybie stacjonarnym. 

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 przy ul. Poprzecznej w Brzegu

29 września br. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Poprzecznej potwierdzono zakażenie Covid-19 u jednego z pracowników. Cztery klasy drugiego etapu edukacyjnego i jedna klasa ósma oraz nauczyciele, którzy mieli kontakt z zakażonym pracownikiem, po konsultacjach z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną, zostali objęci nadzorem epidemiologicznym. Nadzór epidemiczny polega na obserwacji danej osoby bez ograniczenia jej swobody. W czterech klasach nadzór będzie obowiązywał do dnia 02.10.2020 r., a w jednej do 08.10.2020 r. Wszystkie budynki szkoły zostały odkażone.

W bieżącym tygodniu placówka pracuje zgodnie z planem lekcji, zachowując wszystkie przyjęte procedury.

Obostrzenia w związku objęcia powiatu brzeskiego żółtą strefą

Od soboty 26 września br. w naszym powiecie wprowadzone zostały dodatkowe obostrzenia związane z wprowadzeniem do strefy żółtej. Wśród tych obostrzeń znalazły się takie jak m.in. imprezy i wydarzenia sportowe, kulturalne mogą się odbywać z udziałem 25% widowni, wesela i inne uroczystości rodzinne mogą być organizowane, ale wyłącznie do 100 osób, z wyjątkiem obsługi. Ponadto nie zmienia się obowiązek zasłaniania nosa i ust w budynkach użyteczności publicznej oraz zachowanie bezpiecznego dystansu – 1,5 metra. Szczegółowe informacje dotyczące różnicy obostrzeń w żółtej strefie znajdują się TUTAJ

Na ten moment pięć osób w naszym mieście ma potwierdzony dodatni wynik na obecność Covid-19 i przebywa w izolacji domowej, a kwarantannie poddanych jest obecnie 234 osoby.

Źródło danych: Urząd Miasta w Brzegu

2961 views