Aktualności
Brzeg

Koronawirus w PSP nr 6 w Brzegu faktem. Sytuacja pod kontrolą, dyrekcja uspokaja!


Dzisiaj informowaliśmy o przypadku pozytywnego testu u jednego z pracowników PSP nr 6 w Brzegu. Obiecywaliśmy naszym czytelnikom, że wrócimy do tematu, gdy tylko uzyskamy pełne informacje na ten temat. Nasz dziennikarz rozmawiał już z dyrektor szkoły, panią Anną Krokosz, która rozwiała wszelkie wątpliwości na temat zaistniałej sytuacji. 

U jednej z pracowniczek szkoły, test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny. Ponieważ miała ona kontakt z dwoma grupami uczniów oraz trzema nauczycielami, trzeba było podjąć kroki profilaktyczne, kierując ich na kwarantannę. 

– Jedna z pracownic placówki ma wynik testu pozytywny, jeśli chodzi o koronawirusa. Przy czym ta pani jest od zeszłego tygodnia na L4. Na terenie placówki była obecna przez dwa dni – poniedziałek i wtorek (14, 15.09). Z wywiadu zrobionego dla sanepidu wiemy, że miała bardzo ograniczony kontakt z pracownikami, ponieważ jej charakter pracy jest inny niż nauczycieli przedmiotu. W związku z tym jest to bardzo wąska grupa. Uznaliśmy jednak, że dla pewności dwie klasy, w których przeprowadzała badania, zostaną poddane kwarantannie. Oczywiście w trakcie badań zachowano wszystkie procedury sanitarne, a same badania trwały krótko. Profilaktycznie dzieci z dwóch klas zostały poddane kwarantannie, która decyzją sanepidu  potrwa do końca tygodnia. Od poniedziałku uczniowie wracają do placówki na zajęcia stacjonarne. Poza tym izolacją epidemiologiczną objęto trzech nauczycieli, którzy prowadzili zajęcia w tych oddziałach i w trakcie badań mieli bliższy kontakt z pracowniczką, u której stwierdzono koronawirusa. Osoby te zostały wyselekcjonowane i przebywają na kwarantannie – powiedziała nam Anna Krokosz, dyrektor PSP nr 6 w Brzegu.

Jak widać, sytuacja nie jest dramatyczna, a większość obiegających miasto informacji, budowana była na domysłach i rozrastających się plotkach. 

Kwarantanna profilaktyczna dotyczy uczniów dwóch klas pierwszych, ich trzech nauczycieli oraz rodziców dzieci. Potrwa do końca tygodnia. W tym czasie nauka zdalna, a od poniedziałku (28.09) powrót do normalnego trybu. Pracowniczka szkoły z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa przebywa na zwolnieniu chorobowym. 

Rozmowę przeprowadził: Janusz Pasieczny

Reklama
1246 views