Aktualności
Pomagamy

Kosztowne leczenie jedyną nadzieją dla malutkiej Michalinki


Malutka Michalinka przyszła na świat 17 sierpnia 2019 roku. W drugiej dobie życia zaobserwowano u niej epizody bezdechu, które powtarzały się coraz częściej. Następnie zaczęły pojawiać się drgawki czterokończynowe. Dziennie dochodziło do 30 ataków.

Michalinka musiała być karmiona przez sondę dożołądkową. Dieta ketogenna, wprowadzona przez lekarzy, nie przyniosła żadnych rezultatów. Przeprowadzano kolejne badania w poszukiwaniu powodu złego stanu zdrowia dziewczynki. W końcu, po długim czasie, pojawiła się diagnoza – Michalinka cierpi na wczesnoniemowlęcą encefalopatię padaczkową o podłożu mutacji genu SCN2A. Jest to padaczka o charakterze wielolekoopornym, przez co możliwości farmakoterapii są znacząco zawężone.

Pojawiła się jednak szansa na leczenie komórkami macierzystymi. Koszt jednego wlewu to aż 7000 zł. Do tego dochodzą koszty rehabilitacji i leków, które także są sporym wydatkiem.

Jeżeli możesz, wesprzyj Michalinkę swoim 1% podatku lub wpłacając darowiznę na konto Fundacji „Serca dla Maluszka” z tytułem przelewu: 957 Michalina Andruchów.

Reklama
760 views