Policja
Służby Informują

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie brzeskim


Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa każdemu z nas daje możliwość reakcji, wówczas gdy widzimy niepokojące sytuacje w swoim rejonie. Za pomocą tego interaktywnego narzędzia możemy poinformować policjantów o łamaniu prawa. Każde zgłoszenie jest weryfikowanie przez funkcjonariuszy, a tam gdzie jest potwierdzone, eliminujemy nieprawidłowości.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa już od czterech lata działa w całej Polsce. Sprawdza się w sytuacji kiedy na przykład chcemy poinformować policjantów o spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym, dzikich wysypiskach czy zaznaczyć na mapie miejsca grupowania się młodzieży.

Dzięki KMZB każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo. Za pomocą aplikacji można poinformować policjantów o nieprawidłowościach jakie dostrzegamy w swoim otoczeniu. Wystarczy uruchomić interaktywne narzędzie i nanieść zagrożenie na mapę. Do każdego zgłoszenia można dodać zdjęcie i opisać zdarzenie (np. w jakim czasie najczęściej dochodzi do danego wykroczenia). Takie dane na pewno ułatwią weryfikację zgłoszenia i wyciągnięcie konsekwencji wśród tych, którzy łamią prawo.

Od początku funkcjonowania KMZB policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu odnotowali ponad 4 200 zgłoszeń. Przede wszystkim dotyczą one spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, przekraczania dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, nieprawidłowego parkowania czy grupowania się młodzieży zagrożonej demoralizacją. Każde zgłoszenie jest weryfikowane przez policjantów, a kiedy potwierdzamy je, wyciągamy konsekwencje prawne. Natomiast od początku 2020 r. mieszkańcy naszego powiatu na KMZB nanieśli blisko 200 zgłoszeń. Spośród nich blisko 70% potwierdzili i wyeliminowali.

Jeśli widzisz, że w twojej okolicy dzieje się coś niepokojącego zareaguj i zgłoś to na mapie ►KMZB.  Pamiętajmy jednak, że w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji korzystajmy z numeru alarmowego 112.

486 views