112
Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa


Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa każdemu z nas daje możliwość reagowania, gdy widzimy niepokojące sytuacje w swoim rejonie. Każde zgłoszenie jest weryfikowanie przez funkcjonariuszy, którzy następnie eliminują nieprawidłowości.

Zgłoszenia najczęściej dotyczą spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym, grupowania się młodzieży zagrożonej demoralizacją i przekraczania dozwolonej prędkości.
Dzięki mapie każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo i poinformować nas o nieprawidłowościach, jakie dostrzega w swoim otoczeniu. Wystarczy uruchomić interaktywne narzędzie i nanieść zagrożenie na mapę. Do każdego zgłoszenia można dodać zdjęcie i opisać zdarzenie (np. w jakim czasie najczęściej dochodzi do danego wykroczenia). Takie informacje ułatwią weryfikację zgłoszenia i wyciągnięcie konsekwencji wśród tych, którzy łamią prawo.

Jak się okazuje KMZB doskonale sprawdza się, kiedy chcemy poinformować policjantów o osobach spożywających alkohol w miejscu niedozwolonym, dzikich wysypiskach czy też miejscach grupowania się młodzieży zagrożonej demoralizacją lub używaniu środków odurzających. Wielokrotnie też policjanci z brzeskiej drogówki potwierdzają wykroczenia drogowe tam, gdzie były one nanoszone. Do najczęściej zgłaszanych należy przekraczanie dozwolonej prędkości i nieprawidłowe parkowanie pojazdów.

Jeśli widzisz, że w twojej okolicy dzieje się coś niepokojącego, zareaguj i zgłoś to na mapie (TUTAJ)
Pamiętajmy jednak, że w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji, korzystajmy z numeru alarmowego 112.