Aktualności
Policja
Służby Informują

Krajowa mapa zagrożeń w naszym rejonie


Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, każdemu z nas daje możliwość reakcji wówczas gdy widzimy niepokojące sytuacje w swoim rejonie. Za pomocą tego interaktywnego narzędzia możemy poinformować policjantów o łamaniu prawa. Każde zgłoszenie jest weryfikowanie przez funkcjonariuszy, a tam, gdzie jest potwierdzone, eliminujemy nieprawidłowości. Wejdź na KMZB i miej wpływ na to, co się dzieje w twoim rejonie.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa już cztery lata działa w całej Polsce. Jak się okazuje, doskonale się sprawdza, kiedy chcemy poinformować policjantów o spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym,  dzikich wysypiskach czy zaznaczyć na mapie miejsca grupowania się młodzieży.

Dzięki KMZB każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo i poinformować nas o nieprawidłowościach, jakie dostrzega w swoim otoczeniu. Wystarczy uruchomić interaktywne narzędzie i nanieść zagrożenie na mapę. Do każdego zgłoszenia można dodać zdjęcie i opisać zdarzenie (np. w jakim czasie najczęściej dochodzi do danego wykroczenia). Takie dane na pewno ułatwią weryfikację zgłoszenia i wyciągnięcie konsekwencji wśród tych, którzy łamią prawo.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Od początku funkcjonowania KMZB policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu odnotowali 4 500 zgłoszeń. Przede wszystkim dotyczą one spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, przekraczania dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, nieprawidłowego parkowania czy grupowania się młodzieży zagrożonej demoralizacją. Każde zgłoszenie jest weryfikowane przez policjantów, a kiedy potwierdzamy je, wyciągamy konsekwencje prawne. Natomiast od początku 2020 r. mieszkańcy naszego powiatu na KMZB nanieśli blisko 500 zgłoszeń. Spośród nich blisko 70% potwierdzili i wyeliminowali.

Jeśli widzisz, że w twojej okolicy dzieje się coś niepokojącego zareaguj i zgłoś na https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html Pamiętajmy jednak, że w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji korzystajmy z numeru alarmowego 112.

258 views