Aktualności
Brzeg
Powiat brzeski

KS Gredar Futsal Team Brzeg wygrywa 8:1 z GKS Tychy !!!


Dzisiaj (01.03.2020r) brzeska drużyna futsalu, pod wodzą trenera Jarosława Patałucha, odniosła spektakularne zwycięstwo nad GKS Tychy przed własną publicznością w meczu 16 kolejki 1 Ligi Futsal PZPN.

Przed meczem z GKS Tychy strzelec czterech bramek w dzisiejszym meczu, Jose Pepo, powiedział: Jesteśmy w trudnej sytuacji, gdyż mamy rozegrany mecz lub dwa mniej niż przeciwnicy nad nami w tabeli. Wiemy, że aby wrócić na szczyt musimy zacząć wygrywać. Przed nami trudny mecz z Tychami, jednak gramy u siebie, gdzie jesteśmy niepokonani w tym sezonie i zrobimy wszystko aby 3 punkty zostały w Brzegu.

Mecz rozpoczął o godzinie 18:00 w Hali MOSiR Brzeg przy komplecie publiczności. Po pierwszej połowie nasza drużyna prowadziła 2:1. W dalszej części spotkania goście nie zdołali zatrzymać rozpędzonej brzeskiej maszyny. Zawodnicy Gredaru zdołali strzelić aż sześć bramek, kończąc mecz wynikiem 8:1 i pozostając niezwyciężeni w swojej hali w tym sezonie. Na szczególną pochwałę zasługuje postawa Jose Pepo, który strzelił aż 4 bramki.

fot. Janusz Pasieczny

Po zakończeniu meczu osiągnięcie Gredaru i wyśmienitą grę Jose Pepo kibice nagrodzili długotrwałą owacją.

Trener Jarosław Patałuch udzielił nam krótkiego wywiadu po meczu:

Pierwsza połowa była dobra ze znaczną naszą przewagą. Natomiast nie potrafiliśmy wykorzystać kilku sytuacji. Jeden poważny błąd w naszej obronie i Tychy wracają do gry przy stanie 2:1. Natomiast w drugiej połowie już grając szybką piłką pokazaliśmy, że tutaj każdy przeciwnik będzie miał z nami trudno. Przygotowywaliśmy się do tego meczu bardzo ciężko. Wiedzieliśmy, że mecz będzie bez dwóch a nawet trzech podstawowych zawodników. Pauzowali oni za kartki albo z powodu kontuzji więc dzisiaj dużo zawodników dostało szansę gry. To był taki główny cel, żeby zobaczyć jak oni się w tym nowym systemie znajdą. Jestem bardzo zadowolony. Pod koniec meczu wprowadziliśmy drugiego bramkarza Kacpra Golińskiego, który świetnie się spisał. To już nie jest jego debiut. On już tutaj grał. To jest młody zawodnik, wypożyczony z ekstraklasowej drużyny z Orła Jelcz-Laskowice. Ma się tutaj ogrywać i będzie dostawał coraz więcej szans, jak tylko będzie tak dalej pracował.

Razem z kibicami trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

KS Gredar Futsal Team Brzeg: Raczkowski, Jose Pepo 4, Matejko 1, Grochowski 1, Fabiszewski 1, Rojek 1, Goliński, Ożóg, Mika, Nacoń, Porczak, trener Jarosław Patałuch

fot. Janusz Pasieczny
675 views