Aktualności
Kultura

KSIĄŻOWOJAŻE, czyli pocztówki z wakacji


Dawno, dawno temu wysyłaliśmy z wakacyjnych podróży pocztówki z pozdrowieniami do bliskich nam osób. Ten zwyczaj niestety zanikł w ostatnich latach. Brzescy bibliotekarze postanowili jednak to zmienić i sprawić, aby widokówki wróciły do łask. Zapraszamy więc do wzięcia udziału w akcji „KSIĄŻKOWOJAŻE", którą z pomysłu portalu Lustro Biblioteki organizuje Miejska Biblioteka Publiczna im. Księcia Ludwika I w Brzegu.

Wystarczy:

1. Kupić dowolną kartkę pocztową z miejsca, które odwiedzamy lub wykonać ją samodzielnie (technika dowolna, mile widziana kreatywność)

2. Gotową kartkę wysłać na wskazany adres lub po powrocie przynieść ją do Biblioteki Centralnej:

Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Jana Pawła II 5
49-300 Brzeg

Zachęcamy do zaangażowania w akcję całej rodziny i przyjaciół. Nadesłane przez czytelników pocztówki stworzą wakacyjną wystawę, którą będzie można obejrzeć w Bibliotece Centralnej przy ulicy Jana Pawła II 5 już pod koniec wakacji. Z radością informujemy, że pierwsze kartki już dotarły do biblioteki, a bibliotekarze z niecierpliwością czekają na kolejne wakacyjne pozdrowienia.

Co więcej, jeżeli na urlopie towarzyszą Wam książki wypożyczone w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzegu, podzielcie się tym, co czytacie i oznaczcie bibliotekę na portalu społecznościowym Facebook.
#latozksiążką
#urlopzbiblioteką
#książkanawakacjach
#terazczytam

WAKACYJNY KIERMASZ KSIĄŻKI

Miejska Biblioteka Publiczna w Brzegu dziękuje wszystkim uczestnikom kiermaszu książki, który odbył się w nowej wakacyjnej odsłonie, za wspólnie spędzony czas. Z radością informujemy, że już od 7 lipca kiermasz powróci w stałej, cyklicznej formie, bez konieczności wcześniejszego umawiania się. Zapraszamy w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, w godzinach od 14:00 do 16:00. Książki są sprzedawane w cenie 5zł.

DWIE PLANSZÓWKI W CENIE JEDNEJ, czyli WAKACYJNA PROMOCJA GIER PLANSZOWYCH

Nie macie pomysłu na wakacyjne wieczory? Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzegu po planszówki, by zabić tę nudę! Już od 1 lipca do 31 sierpnia możecie Państwo wypożyczyć dwie planszówki w cenie jednej! Przypominamy, że kaucja zwrotna wynosi tylko 50zł. W Mediatece znajdziecie Państwo między innymi: fantastyczne gry przygodowe, wciągające karcianki, trzymające w napięciu gry strategiczne, jak również lekkie gry rodzinne dla starszych i młodszych.

Szczegółowe informacje na temat aktualnych wydarzeń organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzegu można znaleźć na stronie internetowej https://biblioteka.brzeg.pl oraz na portalu społecznościowym https://pl-pl.facebook.com/bibliotekabrzeg.