Aktualności
Sport

KSK Stal Brzeg domyka skład na nadchodzący sezon


W II lidze żeńskiej koszykówki zmagania sportowe rozpoczną się wprawdzie dopiero w październiku, ale sztab szkoleniowy Stali Brzeg już od czerwca pracuje nad składem, jaki będzie występował w nadchodzącym sezonie 2021/22.

Głównym priorytetem sztabu szkoleniowego na nowy sezon było zatrzymanie trzonu dotychczasowego zespołu. Ta sztuka na szczęście się udała, a kibice zobaczą ponadto w Stali co najmniej dwie nowe twarze. 

- Staraliśmy się utrzymać skład z poprzedniego sezonu i w miarę możliwości go wzmocnić. W naszym zespole pojawią się dwie reprezentantki Polski kadry niesłyszących. Na co dzień grają one w zespole Świt Wrocław dla niesłyszących. Teraz swoich sił spróbują w brzeskiej Stali. Oczywiście nie rezygnują one z gry we wrocławskim zespole – mówi Mariusz Kolekta, trener i prezes KSK Stal Brzeg.

Mowa o Dominice Bigaj – 23-letniej zawodniczce, mistrzyni Polski ze Świtem Wrocław, która grała również na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata. Na turniejach wybierana była MVP drużyny. Zdobywała również tytuł Królowej Strzelczyń. Drugą ze wspomnianych zawodniczek jest Karolina Przybył – 25-latka, reprezentantka Polski kadry niesłyszących. 

- Jest to dla nas, trenerów oraz innych dziewczyn z drużyny, bardzo duże wyzwanie. Musimy się nauczyć komunikacji. Na treningach nowe zawodniczki zagrają z aparatami słuchowymi. W spotkaniach ligowych będzie to niemożliwe. Z tego powodu przewidujemy też treningi bez tych urządzeń. Istnieje szansa, że do Dominiki i Karoliny dołączy jeszcze jedna dziewczyna, ale to okaże się w najbliższym czasie – dodaje Kolekta.

Jak przyznaje trener i prezes brzeskiej Stali, lada dzień okaże się, czy grę w zespole będzie kontynuowała Julia Dzieduszyńska. Do gry powraca Magda Libront. Zawodniczki,  które postanowiły zostać na kolejny sezon to: Natalia Szymczak, Wiki Stala, Magdalena Margol, Żaneta Sobota, Julia Girczys, Sara Janiec, Wanesa Drankowska, Natalia Cieśniarska, Kasia Przczolarska oraz Wika Janiec. 

Przygotowania do sezonu ruszą już w sierpniu, pierwsze sparingi przed ligą zaplanowane zostały na wrzesień.