Aktualności
Kultura

„Kultura u Seniora” – drugi etap zakończony


Pięćdziesięcioro Seniorów z Błot, Czepielowic, Dobrzynia, Lubszy i Szydłowic zakończyło wykonanie drugiego zadania, w ramach projektu „Kultura u Seniora”, realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy i współfinansowanego przez Fundację PZU. 

Tym razem najstarsi mieszkańcy Gminy Lubsza przygotowywali, na podstawie przygotowanych przez pracowników GOK-u instrukcji, kwiaty z krepiny (hortensje i malwy).

Niektórzy z uczestników stworzyli również inne kwiaty. W maju z otrzymanych, w ramach projektu, materiałów plastycznych Seniorzy wykonają wianki. 

Założeniem projektu „Kultura u Seniora” jest urozmaicenie czasu wolnego, który z racji pandemii Seniorzy spędzają w domach, a także przeciwdziałanie ich samotności i braku zajęć dodatkowych. Swoje prace Seniorzy fotografują, a następnie przesyłają do GOK-u mailem. Jeżeli któraś ze starszych osób nie korzysta z internetu, może o pomoc poprosić młodszych członków rodziny, np. wnuczęta, a przy okazji zapoznać się z funkcjonowaniem sieci internetowej. Taka współpraca Seniorów z młodymi ludźmi to również jedno z założeń przedsięwzięcia.

Projekt „Kultura u Seniora”, którego całkowita wartość wynosi 12,5 tysiąca zł, potrwa do sierpnia 2021 r. Na zakończenie każdy z uczestników otrzyma upominek. Jeżeli restrykcje związane z pandemią koronawirusa to umożliwią, przewidziane jest również uroczyste podsumowanie przedsięwzięcia, podczas wspólnego spotkania uczestników projektu.