Aktualności
Brzeg
Zdrowie

Kwarantanna prewencyjna w PSP nr 6 w Brzegu. Rodzice i uczniowie mogą być spokojni


Mamy dalszy ciąg koronawirusowego serialu. Sytuacja ponownie dotyczy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Brzegu, ale w rozmowie z dyrektor szkoły, panią Anną Krokosz ustaliliśmy, że podjęto wszelkie kroki wynikające z obowiązujących przepisów sanitarnych.

Dyrekcja uspokaja i zapewnia, że nie ma realnego zagrożenia dla uczniów, rodziców ani nauczycieli. Zajęcia odbywają się bez zakłóceń.

Tym razem pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymał jeden z uczniów szkoły. Jego rodzic miał podobny wynik w zeszłym tygodniu. Rodzice ucznia zadziałali bardzo odpowiedzialnie, nie wysyłając dziecka do szkoły i informując placówkę o zaistniałej sytuacji. W związku z tym uczeń z pozytywnym wynikiem nie miał kontaktu z kolegami ani nauczycielami.

Dziękujemy za odpowiedzialną postawę Rodzica, który po uzyskaniu informacji, że wynik testu w kierunku SARS-CoV 2 jest pozytywny, zatrzymał dziecko w domu. Uczeń, o którym mowa miał wczoraj wykonany test i okazało się, że wynik jest pozytywny – powiedziała Anna Krokosz.

Mimo tego zdecydowano się na wprowadzenie prewencyjnej kwarantanny dla uczniów z tej klasy, nauczycieli i rodziców. Kwarantanna ma być krótkotrwała i potrwa do najbliższego poniedziałku włącznie.

W związku z zaistniałą sytuacją klasa została objęta kwarantanną. Pozostałe dzieci czują się dobrze. Sprawdziliśmy frekwencję i nie budzi ona zastrzeżeń. W klasie nie dzieje się nic niepokojącego – relacjonuje Anna Krokosz, dyrektor szkoły.

Uczniowie z klasy objętej kwarantanną zostali objęci nauczaniem zdalnym.

Zgodnie z decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Brzegu uczniowie, nauczyciele i ich rodziny prewencyjnie zostały objęte kwarantanną dla pełnego spokoju, że wszystko jest w porządku – stwierdziła dyrektor szkoły.

Na kwarantannie w PSP nr 6 w Brzegu przebywa łącznie 13 nauczycieli. Jest to spowodowane faktem, że pracowali oni także w klasie, którą skierowano na kwarantannę prewencyjną.

Pytaliśmy panią dyrektor, czy nieobecność tak dużej ilości nauczycieli zaburzy funkcjonowania szkoły. Okazuje się, że placówka jest przygotowana, a więc nie pojawią się żadne niedogodności.

Organizacyjnie już mamy wszystko dopracowane i  pod kontrolą. Rodzice mogą być spokojni – uspokaja dyrektor szkoły.

Rozmowę przeprowadził: Janusz Pasieczny

Reklama
613 views