Brzeg
Film
Kultura

Letnie Kino Plenerowe


Seanse filmowe w brzeskim amfiteatrze na stałe wpisały się już w kalendarz imprez kulturalnych naszego miasta. Tym razem miłośnicy dużego ekranu mieli okazję zobaczyć film Quentina Tarantino pt. „Bękarty Wojny”.

Seans rozpoczął się o godz 21.30 w minioną sobotę 11 lipca i skupił na widowni ponad 50 os. Frekwencja być może nie szokuje, Jednak nie powinna dziwić, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że sobotni wieczór był – jak na tą porę roku – dość chłodny. Na wytrwałych amatorów letniego kina czekały ponad dwie godziny dobrze opowiedzianej opowieści, udanych ujęć, dobrej i świetnej gry aktorskiej. Słowem dobrego kina, bo choć Tarantino wzbudza kontrowersję to trzeba przyznać, że jak mało kto potrafi snuć opowieść przedstawiając w lekki sposób ciężkie tematy.

Pan Wiesław, pracownik ochrony: od samego początku seanse cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Często zdarza się, że jest więcej chętnych niż miejsc, wtedy niestety część osób musi z oglądania zrezygnować. Tydzień temu na seans przyszło 180 osób , 30 z nich musieliśmy odprawić.

Przypomnijmy, że w związku z ciągłym zagrożeniem koronowirusem nadal obowiązują ograniczenia. Na terenie amfiteatru może przebywać max 150 osób. Zajmujemy co drugą ławkę, odległość min 2 m (w wyznaczonych miejscach). Przy wejściu na seans obowiązuje procedura – dezynfekcja rąk i rejestracja.

W najbliższą sobotę Brzeskie Centrum Kultury zaprasza na amerykańską komedię „Mamuśki mają wychodne” w reżyserii Alethei Jones. Seans rozpocznie się tradycyjnie w amfiteatrze o godz. 21.30.

Szczegółowy repertuar oraz regulamin Letniego Kina Plenerowego
393 views