Aktualności
Kultura

Listopad w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzegu


Tegoroczny listopad w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Księcia Ludwika I w Brzegu stoi pod znakiem propagowania lokalnego patriotyzmu. W ramach cyklu „Brzeskie Wojaże” 12 listopada w Bibliotece Centralnej przy ulicy Jana Pawła II 5 odbył się koncert Duetu Apasjonata, podczas którego zespół wraz z mieszkańcami śpiewał popularne pieśni patriotyczne. Ze względu na ograniczenia związane z panującą sytuacją epidemiologiczną w wydarzeniu mogło wziąć udział tylko 15 osób. Dla zainteresowanych, którym nie udało się zdobyć bezpłatnych wejściówek lub z innych powodów nie mogli uczestniczyć w koncercie, biblioteka przygotowała krótki zapis filmowy, który jest dostępny na jej facebookom profilu.

Za nami również pierwszy spacer z dr. Romualdem Nowakiem, brzeżaninem, historykiem sztuki, kierownikiem Muzeum „Panorama Racławicka”, autorem licznych publikacji o Brzegu, opracowań, katalogów i artykułów z zakresu sztuki barokowej na Śląsku, publikowanych w kraju i za granicą. Temat przewodni spotkania to - „ULICA PIASTOWSKA – REPREZENTACYJNY TRAKT W BRZEGU”. 19 listopada godzinach 14:15 - 16:00 odbyła się pierwsza część cyklu spacerów, która obejmowała zwiedzanie fragmentu ulicy Piastowskiej, od willi Gustawa Bilda do willi Hugo Molla. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych pojawiło się liczne grono zainteresowanych mieszkańców miasta, którzy z zaciekawieniem wysłuchali opowieści przedstawionych przez dr. Romualda Nowaka. Wierzymy, że dzięki przekazanej na spotkaniu wiedzy, uczestnicy poszerzyli swoją znajomość historii miasta i będą chcieli sięgnąć po liczne publikacje o Brzegu, znajdujące się w zbiorach Biblioteki Centralnej oraz filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzegu.

Tym, którym nie udało się uczestniczyć w żadnym z dotychczasowych listopadowych wydarzeń,  przypominamy, że przed nami jeszcze jeden spacer ulicą Piastowską. Odbędzie się on 26 listopada, w godzinach 14:15 - 16:00. Miejscem startu będzie restauracja Wozownia przy ul. Piastowskiej 6b. Tak jak w przypadku pierwszego spaceru, liczba osób mogących w nim uczestniczyć jest nieograniczona, a uczestnictwo jest bezpłatne.

Przypominamy, że w związku z rosnącą liczbą zachorowań w regionie, wszelkie planowane wydarzenia mogą zostać odwołane. Informacje o ewentualnych zmianach zostaną umieszczone na stronie internetowej biblioteki oraz na jej facebookowym profilu.