Aktualności
Brzeg
Powiat brzeski

Lokalne restauracje, salony fryzjerskie i kosmetyczne otwarte po przerwie!


W poniedziałek, 18 maja br. wszedł w życie trzeci etap znoszenia ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Nastąpił długo wyczekiwany przez nas wszystkich moment otwarcia miejscowych salonów fryzjerskich, kosmetycznych oraz restauracji.

Wszystko ma jednak miejsce przy zachowaniu wyjątkowych środków ostrożności, o których opowiadała nam część właścicieli lokalnych usług.

Bar Mleczny przy ul. Długiej 41 w Brzegu jest czynny dla klientów od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00, a w soboty od 9:00 do 15:00. Udało nam się porozmawiać z jego właścicielem, Panem Robertem Hałasem, który przyznał, że: „Kuchnia od poniedziałkowego poranka szaleje, a cała obsługa wprost nie może się doczekać obecności klientów.”

Dodaje jeszcze również, że: „W barze panują teraz pewne zasady, mające na celu dbanie o bezpieczeństwo tak gości, jak i personelu. Każdy klient przy wejściu do restauracji jest zobowiązany do dezynfekcji dłoni, a następnie jest obsługiwany przy stoliku, który po jego wyjściu zostanie zdezynfekowany. Mile widziana jest także płatność kartą.”

Otwarta jest już również Restauracja Mario przy ul. Elektrycznej 8 w Brzegu, która będzie przyjmowała gości od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00-19:00. Jak powiedzieli nam jej właściciele, Państwo Mariusz i Alicja Firek: „Są to nietypowe godziny otwarcia, ale jak tylko polski rząd wprowadzi zmiany, które umożliwią przeprowadzenie normalnych imprez, czy wydarzeń okolicznościowych to restauracja wydłuży swoją pracę i powróci do godzin sprzed pandemii. Możliwe jest zjedzenie zarówno na miejscu, w lokalu lub ogródku, przy zachowaniu wszystkich zalecanych norm, jak i zamówienie jedzenia na dowóz.” Podczas trwania pandemii właściciele nie marnowali czasu i zdecydowali się na remont, zmieniając wewnętrzny design restauracji.

Po przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 powraca także Pizzeria Delavera przy ul. Władysława Łokietka 2G/3. Lokal będzie otwarty od poniedziałku do czwartku w godzinach 12:00-22:00, a w piątki i soboty od 12:00 do 23:00. Właścicielka, Pani Agnieszka Bryll powiedziała w rozmowie z nami, że: „Ze względu na bezpieczeństwo zmniejszono liczbę stolików o połowę i jednocześnie w lokalu będzie mogło przebywać około 30 klientów. To nie koniec zabezpieczeń, ponieważ na wejściu do pizzerii będzie stał dozownik z płynem do dezynfekcji rąk, a po wyjściu klientów lokal, wraz ze stolikami, będzie dezynfekowany specjalnym preparatem. Natomiast obsługa ubierze, specjalnie przygotowane przez Agencję Reklamy GABA, maseczki ochronne. To wszystko w trosce o zdrowie zarówno personelu, jak i klientów.”  Właściciele lokalu ani myśleli próżnować podczas pandemii i postanowili przygotować go na upalne dni, montując klimatyzację, aby jak najbardziej udogodnić pobyt swoim klientom. Ponadto lokal został odświeżony, odmalowano ściany m.in. w kąciku dziecięcym.

Jednak jak wspominaliśmy na samym początku tekstu otwierają się nie tylko lokale gastronomiczne, ale i salony fryzjerskie i kosmetyczne. Można już skorzystać z usług Salonu Kosmetycznego Millenium Wizaż, znajdującego się przy ul. Robotniczej 5. Właścicielka salonu, Pani Karina Świerk nie kryje radości, że może się już spotkać ze swoimi klientkami. Jak nam powiedziała: „Zachowane są wszelkie zasady bezpieczeństwa, takie jak np. tablica plexi oddzielająca ją od klientki, maseczki ochronne zarówno dla niej, jak i dla przybyłych do salonu gości, ona sama pracuje w rękawiczkach, a stanowisko pracy jest dezynfekowane po każdej klientce.”

Otworzył się już również Salon Fryzjerski Adrian przy ul. Lwowskiej 43 w Brzegu, którego godziny otwarcia nie ulegną zmianie (poniedziałek-piątek 9:00-18:00, sobota 8:00-13:00 przyp. red.). Co ciekawe, jak mówi w rozmowie z naszą redakcją właściciel, Pan Adrian Spychała: „Nasz salon jest pierwszym i jedynym w regionie, który wprowadził, oprócz wielu innych zalecanych zabezpieczeń, BIO-dezynfekcję powietrza. Jest to innowacyjny proces, który gwarantuje likwidację wirusów, bakterii i grzybów, w tym także wirusa SARS-CoV-2, polegający na zamgławianiu pomieszczenia. Zamgławianie to bardzo skuteczna metoda dezynfekcji pomieszczeń, ponieważ wytworzona mgła unosi się w górę, a opadając dociera do każdego miejsca i wszędzie tam likwiduje patogeny. Do zamgławiania stosujemy nowoczesny środek wirusobójczy JANOBIO, który jest rekomendowany przez WHO do zwalczania koronawirusa. To produkt skuteczny w walce z koronawirusem, a przy tym bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska (nawet przy długotrwałym stosowaniu), co potwierdziły badania wykonane w instytucjach zarówno polskich, jak i europejskich. Dla zainteresowanych do wglądu w salonie są odpowiednie badania i certyfikaty.Tak więc jak widać możemy ze spokojem udać się do Salonu Fryzjerskiego Adrian, który równie skutecznie zadba o nasze włosy!

Ponadto udało nam się odwiedzić także inne punkty w Brzegu, które od dzisiaj otworzyły się dla klientów: Męski Salon Fryzjerski przy ul. Piastowskiej 1, Herbaciarnia Niezależny Ośrodek Kultury przy ul. Jana Pawła II 20, Stara Karczma przy ul. Kapucyńskiej 3, Punkty Lodziarni Słodki Przystanek przy ul. Długiej 2 (Galeria Piast) oraz 1-go Maja 16.

Zachęcamy do wspierania lokalnych przedsiębiorców, poprzez korzystanie z ich usług!

1311 views