LZS Skorogoszcz przegrywa z Polonią Głubczyce 5:0

W niedzielę (21 listopada) LZS Skorogoszcz podejmował na własnym boisku KS Polonia Głubczyce. Mecz został rozegrany w ramach 17. kolejki IV ligi opolskiej.

Zespół ze Skorogoszczy okazał się zupełnie bezradny. Już w 2. minucie meczu, po udanej akcji, Polonia wyszła na prowadzenie. Zdobywcą bramki był Paweł Wachniewski, który wykorzystał nieszczelną obronę ekipy z naszego powiatu. 3 minuty później udana akcja gości zwieńczona została drugą bramką. Tym razem zdobywcą gola był Maciej Łapuńka. On też, po udanym rajdzie, podwyższył na 0:3. Takim wynikiem skończyła się pierwsza połowa spotkania.

Początek drugiej połowy należał znowu do piłkarzy Polonii. Jednak na kolejnego gola trzeba było zaczekać do 57. minuty. Zdobył go, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Paweł Wachniewski. Gospodarzom, mimo podejmowanych prób, nie udało się zmniejszyć przewagi Polonii. Najlepszą szansę miał Szymon Wrzeciono, który jednak nie trafił do pustej bramki. Nie udało się też wykorzystać żadnego ze stałych elementów gry.

Ostateczny wynik spotkania 0:5 ustalił Robert Mirga, który na boisko wszedł dziesięć minut wcześniej. Wykorzystał on błąd obrońców i uderzył piłkę z bliskiej odległości. Odbita od słupka futbolówka ugrzęzła w siatce, na nic się zdała obrona Łukasza Wieszołka.

Jak widać z przebiegu gry, wynik zasłużony. Spodziewaliśmy się niełatwego meczu, ale mieliśmy na niego pomysł i realizowaliśmy go od samego początku. Rozegraliśmy dobre spotkanie, choć były momenty, z których nie jestem zadowolony. Uczulałem chłopaków w czasie przerwy, że to jeszcze nie koniec i że trzeba potwierdzić wynik z pierwszej połowy bramkami w drugiej. Zrobili to i mamy powody do zadowolenia, tak z wyniku meczu, jak i z jego przebiegu – powiedział nam  Grzegorz Kaliczak, trener Polonii Głubczyce.

Trzeba uczciwie przyznać, że goście rzeczywiście  mieli pomysł na to spotkanie i choć Skorogoszczanie próbowali nie sprzedać tanio skóry, to wynik 0:5 mówi sam za siebie. Polonia Głubczyce zdobywa kolejne trzy punkty i na dwie kolejki przed końcem rundy zajmuje trzecie miejsce w tabeli, a LZS Skorogoszcz pozostaje na ostatnim miejscu.

LZS Skorogoszcz – KS Polonia Głubczyce 0-5 (0-3)

Bramki: Wachniewsk 2 i 57’, Łapuńka 5 i 21’, Mirga 89’.

LZS Skorogoszcz: Wieszołek – Kamil Tramsz, Stawecki, Grabas, K. Klimczak, Chruściel, Wrzeciono, Janeczek, Półtorak (46’ Suchan), Chorążeczewski, Aniszewski.

Trener: Marcin Feć.

KS Polonia Głubczyce: Turek — Jamuła, Churas, Karwowski (89’ Kindrat), Toporowski, Łapuńka (64’ Czarnecki), Śnieżek (64’ Grek, 89’ Curyło), Wachniewski, Lenartowicz, Zawadzki (77’ Mirga), Broniewicz.

Trener: Grzegorz Kaliczak.

Żółte kartki: Śnieżek, Garbas, Karwowski, Wrzeciono, Janeczek.

Sędziował: Mateusz Wąsiak