Aktualności
Sport

LZS Starowice: przygotowania do nowego sezonu


Najlepszy czwartoligowiec z terenu naszego powiatu – LZS Starowice w środę (14.07) rozpoczął przygotowania do nadchodzącego sezonu. W poprzednim zajął drugie miejsce, tuż za Ruchem Zdzieszowice. Zespół spod Grodkowa w nadchodzących rozgrywkach chce powalczyć o awans do III ligi.

Zespół Jakuba Reila mógł już w nadchodzących rozgrywkach zagrać na poziomie III ligi, bo Zdzieszowice, mimo wywalczenia pierwszego miejsca w tabeli, zrezygnowały z awansu. Starowiczanie nie skorzystali jednak z tej możliwości, argumentując swoją decyzję chęcią wywalczenia możliwości gry w III lidze na boisku, w normalnych warunkach. W związku z tym awans do III ligi świętować będzie najprawdopodobniej trzeci zespół opolskiej IV ligi, czyli LZS Agroplon Głuszyna – akces tej drużyny rozpatrywany jest właśnie przez PZPN. 

- Nasz zespół ma ambicje, by być najlepszym klubem na Opolszczyźnie. W każdym sezonie chcemy walczyć o wygranie ligi i jak najlepszy występ w Pucharze Polski. W nadchodzącym sezonie zrobimy wszystko, aby zająć pierwsze miejsce w tabeli i awansować do III ligi. Mogliśmy już teraz szykować się do występów na tym poziomie rozgrywek, ale stwierdziliśmy, że nie jesteśmy jeszcze gotowi pod wieloma względami. Do naszego zespołu dołączy dwóch lub trzech bardzo mocnych zawodników, którzy podniosą poziom całej drużyny. Myślę, że to będą głośne transfery. Z naszej ekipy odszedł tylko jeden zawodnik (Willyam Martins – przyp. red.). Mamy dobrze skonstruowany zespół. Nie musimy niczego tworzyć od zera. Możemy jedynie wprowadzać nowe rozwiązania. Myślę, że już od pierwszego spotkania ligowego będziemy bardzo dobrze przygotowani – mówi Jakub Reil, trener LZS Starowice.

- To nie jest projekt na jeden czy dwa sezony. Uważam, że jesteśmy gotowi na to, aby zrobić krok naprzód i awansować do trzeciej ligi. Personalnie nasz zespół zostanie wzmocniony. Utrzymamy praktycznie cały obecny skład i pojawią się tez nowi, wartościowi zawodnicy. Jeśli jest wewnętrzna, zdrowa rywalizacja w drużynie, to działa to zawsze na korzyść. W końcu nie musimy wszystkiego zaczynać od początku. To, co trenowaliśmy dotychczas, powinno działać jeszcze lepiej. Musimy poprawić skuteczność, bo w defensywie mamy wszystko dobrze poukładane dodaje Lewszek Nowosielski, pomocnik i kapitan zespołu LZS Starowice.

Zespół ze Starowic ma w planach rozegranie pięć spotkań kontrolnych przed kolejnymi rozgrywkami. Warto wspomnieć, że sztab szkoleniowy zasilił Filipe Andrade Felix, który jako zawodnik w przeszłości związany był z Górnikiem Zabrze, Zagłębiem Lubin, Odrą Opole, GKS Jastrzębie i zespołami z niższych lig. W Starowicach będzie pełnił funkcję asystenta trenera odpowiedzialnego za analizę.

Jakub Reil i Filipe Andrade Felix, LZS Starowice