Aktualności
IV liga
Sport

LZS Starowice wzmacnia się przed sezonem


W połowie grudnia czwartoligowca spod Grodkowa opuściło sześciu zawodników. Początkiem stycznia dołączyli do nich David Haśćak i Mateus Gama. Słowak i Brazylijczyk byli kluczowymi zawodnikami na boisku, wyróżniali się dużą skutecznością w rundzie jesiennej. Zabraknie również Fabio Paim’a – Portugalczyka, który wzbudził sensację polskich i zagranicznych mediów, pojawiając się na pokładzie trenera Jakuba Reila.

W miejsce piłkarzy, którzy opuścili szeregi szerokiej kadry LZS-u Starowice, pojawią się nowe twarze. Klub zaprezentował już dwóch nowych zawodników: Willyama Martinsa, pochodzącego z Brazylii napastnika oraz Krystiana Kowalczyka, który w ostatnich latach grał w Niemczech w TSV Wacker 50 i SV Donaustauf, a także w polskiej Odrze Opole. W niedzielę zespół zaprezentował także Michała Sachę, który występował w Starowicach w latach 2012 -2014.

Wielu zawodników w przerwie odeszło z naszego zespołu. Sytuacja była ciężka, ale wiedzieliśmy o tym już wcześniej i przygotowaliśmy się na tę ewentualność. Udało się nam pozyskać dobrych jakościowo piłkarzy, zarówno z Polski, jak i zagranicy. Wiadomo, że teraz potrzebny jest czas, aby wszystko zgrać, tak abyśmy byli zadowoleni z przyszłej dyspozycji zespołu – powiedział Jakub Reil, szkoleniowiec LZS Starowice.

Zespół trenuje od początku roku i ma już za sobą pierwsze spotkania kontrolne przed rundą rewanżową. W pięciu spotkaniach LZS odniósł trzy wygrane i dwie porażki. Przed rozpoczęciem rundy wiosennej czwartoligowcy rozegrają jeszcze trzy sparingi. Do rozpoczęcia sezonu w IV lidze został miesiąc.

Obostrzenia utrudniają przygotowanie się do gry. Staramy się wszystko robić według zasad ustalonych przez rząd. Wszyscy mają równe warunki i będą startować z tej samej pozycji – dodaje Reil.

Sparingi rozegrane dotychczas przez LZS Starowice:

KS Polonia Nysa – LZS Starowice po dogrywce 120 minut 4:2 (p)
LZS Starowice – Olimpia Lewin Brzeski 1-5 (p)
Orzeł Ząbkowice – LZS Starowice 2:3 (w)
LZS Starowice – Agroplon Głuszyna 4-1 (w)
LZS Starowice – LZS Skorogoszcz 2-1 (w)

Reklama
409 views