Aktualności

„Mamy moc": darmowe warsztaty dla mam z gminy Skarbimierz


Wszystko zaczęło się od niewinnego pomysłu i tzw. chęci wyjścia do ludzi. Jedna z mam ze Skarbimierza podczas urlopu macierzyńskiego chciała poznać inne mamy, podzielić się z nimi swoim doświadczeniem, obawami i zwyczajnie pogadać. Utworzyła w tym celu grupę na Facebooku – „Rodzice Brzeg i okolice".

Znajomości bardzo szybko przeszły ze świata wirtualnego do rzeczywistości. Mamy chętnie wychodziły na wspólne spacery, czy nawet zajęcia sensoryczne organizowane dla niemowlaków. Po nich zawsze jakaś kawa, czy ciastko. Tak powstała silna grupa lokalnych, wspierających się mam, które zwróciły się o pomoc do radnych gminy, aby móc stworzyć  Klub Mam w Skarbimierzu.

- Zawsze podobały mi się takie Kluby Mam, które funkcjonują w innych miastach w naszym kraju. Pomyślałam, dlaczego takiego klubu nie mogłoby być i w naszej miejscowości. Założyłam więc grupę na Facebooku, gdzie poznałam inne mamy i tak zaczęła się nasza znajomość. Z czasem zaczęliśmy myśleć nad sformalizowaniem działalności, stąd pomysł na Klub Mam. Bardzo się cieszę, że inne mamy pomysł ten przyjęły bardzo ciepło. Dzięki temu możemy dodatkowo spożytkować czas, który poświęcamy naszym pociechom. Wymieniamy się doświadczeniami, dużo się od siebie uczymy, a przy tym miło spędzamy czas. Bardzo nas cieszy taka forma macierzyństwa i mamy nadzieję, że będzie nas coraz więcej – mówi Anna Łazor inicjatorka Klubu Mam w Skarbimierzu-Osiedle

Niestety pandemia pokrzyżowała plany, ale w żadnym wypadku nie zniechęciła mam do podejmowania rozmaitych inicjatyw. Przy wsparciu radnego Dawida Niezgody oraz dyrektora biblioteki w Żłobiźnie Andrzeja Sowy, ruszyła pierwsza akcja Klubu Mam.

Są nią całkowicie darmowe warsztaty online dla wszystkich mam z gminy Skarbimierz. Dzięki warsztatom „Mamy moc", każda z pań będzie miała okazję określić, jakie ma marzenia, czego tak naprawdę chce i jak to może wdrożyć w życie.

- Bardzo cię cieszę, że społeczeństwo jest coraz bardziej aktywne. W dzisiejszym czasach to bardzo ważne. Takie inicjatywy pokazują, że ludzie chcą być aktywni w swoich małych ojczyznach. Dziękuję Pani Ani, która napisała do mnie w tej sprawie. Klub Mam to świetna inicjatywa, która ma w sobie ogromny potencjał. Mam nadzieję, że klub będzie się rozrastał. Serdecznie zapraszam do zapisów – dodaje radny gminy Skarbimierz Dawid Niezgoda.

Obecnie trwają zapisy, do których gorąco zachęcamy. Szczegóły na plakacie.