Aktualności
Sport
Stal Brzeg

Marcin Domagała nie jest już trenerem Stali Brzeg


Decyzją Zarządu BTP Stali Brzeg Marcin Domagała przestał pełnić funkcję trenera pierwszej drużyny. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Swoje obowiązki przestał pełnić także jego dotychczasowy asystent – Szymon Kuriata.

Domagała prowadził żółto-niebieskich przez 414 dni

Marcin Domagała posadę szkoleniowca Stali Brzeg objął 3 października 2019 roku, co oznacza, że prowadził zespół przez 414 dni. Przez ten czas zanotował bilans 7 zwycięstw, 9 remisów i 8 porażek. W przedwcześnie zakończonym sezonie 2019/2020 zajął ze Stalą 15. miejsce, a w bieżących rozgrywkach zespół pod jego wodzą plasuje się na 10. lokacie. Ponadto udało mu się doprowadzić żółto-niebieskich do finału wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym Stal po rzutach karnych uległa Polonii Nysa.

Z kolei Szymon Kuriata funkcję asystenta pełnił jeszcze za czasów poprzedniego trenera Stali Brzeg – Piotra Jacka.

Decyzja klubu jest prawdopodobnie podyktowana niezwykle słabą formą drużyny, jaką zaprezentowała w ostatnich dwóch spotkaniach, przegrywając najpierw 0:5 we Wrocławiu z tamtejszą Ślęzą, a następnie 1:4 u siebie z Piastem Żmigród. Styl gry naszych piłkarzy we wspomnianych spotkaniach pozostawiał wiele do życzenia.

Niemniej jednak Zarząd BTP Stali Brzeg postanowił podziękować obydwu trenerom za wkład w rozwój klubu, zaangażowanie, a także profesjonalne podejście do powierzonych obowiązków i życzyć powodzenia w ich dalszej karierze trenerskiej.

Teraz trwają rozmowy z potencjalnymi kandydatami na nowego szkoleniowca zespołu. Jak tylko zostaną one sfinalizowane to na pewno Państwa o tym poinformujemy.

Reklama
284 views