Aktualności
Sport

Marcin Nowacki nowym trenerem piłkarzy Stali


Nowym trenerem piłkarzy Stali Brzeg został Marcin Nowacki. Na funkcję II trenera został z kolei powołany Piotr Józefkiewicz, dotychczasowy trener rezerw. Obu szkoleniowców doskonale znają brzescy kibice. 

Marcin Nowacki jest jedynym wychowankiem w historii brzeskiego klubu, który jako piłkarz występował w reprezentacji Polski. W swojej karierze grał m.in. w Odrze Wodzisław Śląski, Groclinie Grodzisk Wielkopolski, Koronie Kielce czy w Ruchu Chorzów. Na poziomie ekstraklasy zanotował łącznie 157 występów, w których zdobył 14 bramek. Wraz z awansem naszego klubu do III ligi powrócił do Stali, w której grał przez trzy sezony, począwszy od rozgrywek 2016/17. Trener Nowacki posiada licencję UEFA A. 

Doskonale znany w naszym mieście jest również Piotr Jozefkiewicz, nowy II trener pierwszego zespołu. 31-latek jest jedną z legend naszego klubu. Jako piłkarz zanotował blisko 200 meczów w seniorskim zespole Stali. Słynął z charakteru, walki i nieustępliwości. Przygodę z trenerką rozpoczął prawie pięć lat temu, gdy objął Victorię Kościerzyce, z którą awansował do A-klasy. Po zakończeniu ponad 4-letniej przygody z tym zespołem w lipcu bieżącego roku został trenerem naszych rezerw. Udanie weszły one w sezon i zajmują aktualnie 2. miejsce w tabeli. Trener Józefkiewicz posiada licencję trenerską UEFA Grassroots C.