Aktualności
Gmina Lubsza
Gmina Olszanka

Marszałek Buła dziękuje sołtysom


Dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy w Urzędzie Marszałkowskim pani Monika Jurek od kilku dni odwiedza urzędy gmin w naszym powiecie. W imieniu Marszałka Andrzeja Buły przekazuje Sołtysom podziękowania za zaangażowanie w przygotowanie projektów zadań w ramach programu Marszałkowska Inicjatywa Sołecka. W czwartek (05.03) spotkała się z sołtysami z Gminy Lubsza. W ramach tego programu dotacje (5000 zł) w tym roku otrzymają mieszkańcy Nowych Kolni, Dobrzynia, Roszkowic, Borucic, Piastowic i Pisarzowic. Pieniądze przyznano też druhom z OSP KSRG z Michałowic. W piątek (06.03) w Urzędzie Gminy Olszanka, w obecności pani Wójt Anety Rabczewskiej, listy z podziękowaniami Marszałka Buły odebrali sołtysi Krzyżowic, Czeskiej Wsi i Michałowa.

Po spotkaniu powiedzieli nam:

Wiesław Marszałek sołtys Wsi Krzyżowice: Jest to dobra inicjatywa. Chcemy zrobić boisko do piłki nożnej dla dzieci. Cieszymy się, że te pieniążki wpłyną. Nie wystarczą wprawdzie w pełni na realizację projektu, ale mamy też fundusz sołecki i z tego funduszu dołożymy. Dobrze, że przyznano nam choć tyle. Myślę, że taki podział środków – każdemu po równo – jest sprawiedliwy.

Zygmunt Słowikowski sołtys Michałowa: My akurat kończymy remont świetlicy wiejskiej i każde dodatkowe pieniądze się przydadzą. Te sześć tysięcy (pięć od Marszałka i jeden tysiąc z Gminy) pozwolą nam skończyć remont.

Robert Stefanik sołectwo Czeska Wieś: Jak najbardziej program fajny. My akurat mamy trochę większe zadanie tj. park przy boisku sportowym, kostkę przy altanie (altanę wykonano już z funduszu sołeckiego), zagospodarowanie części parku tj. alejka do ogniska, ławki przy ognisku. W przyszłości chcemy w miarę możliwości zagospodarować resztę parku. Tak więc jest to dobra inicjatywa, oczywiście gdyby było więcej pieniążków też by nie było źle.

Kolejną miejscowością, którą odwiedziła Pani Monika Jurek był Grodków. W tamtejszym Urzędzie Miasta, spotkanie z 12 sołtysami zorganizował burmistrz Marek Antoniewicz. Obecni byli sołtysi Gierowa, Głębocka, Jaszowa, Lipowej, Lubcza, Mikołajowej, Młodoszowic, Nowej Wsi Małej, Osieka Grodkowskiego, Starowic Dolnych, Tarnowa Grodkowskiego i Wojsławia. Wszyscy bardzo dobrze wypowiadali się o inicjatywie Urzędu Marszałkowskiego. W ciągu trzech lat pięciotysięczną dotację otrzymają wszystkie sołectwa w województwie.

Więcej informacji o przygotowanych przez sołtysów projektach znaleźć można w naszym artykule https://glospowiatu24.pl/solectwa-z-powiatu-brzeskiego-otrzymaja-wsparcie-z-urzedu-marszalkowskiego/

552 views