Aktualności
Gmina Skarbimierz

Miary i Wagi Gazelą Biznesu


Lokalna spółka Miary i Wagi ze Skarbimierza-Osiedle znalazła się w gronie nagrodzonych XX jubileuszowej edycji Gazel Biznesu, otrzymując w corocznym rankingu prestiżowy tytuł „Gazela Biznesu 2019„ 

– Otrzymane wyróżnienie stanowi dla nas olbrzymi zaszczyt i prestiż. Jest także potwierdzeniem, że działamy prawidłowo i przyjęliśmy właściwą strategię rozwoju.  O przyznaniu nagrody decydują bowiem twarde dane finansowe, a nie subiektywna decyzja organizatora. Możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość! – powiedział Wiceprezes Zarządu Miary i Wagi Tomasz Kogut.

Warto zaznaczyć, że firma Miary i Wagi otrzymała nagrodę już po raz czwarty, poprzednio w latach 2011, 2012 i 2013. 

„Gazele Biznesu” to zestawienie najlepiej rozwijających się małych i średnich firm. Kryteria rankingu uzgadniane są przez specjalistyczne dzienniki ekonomiczne, w Polsce ranking sporządza dziennik „Puls Biznesu” nieprzerwanie od 2000 roku.

Siedziba firmy w Skarbimierz-Osiedle

Kryteria 20. edycji Rankingu GAZELE BIZNESU 2019

O nagrodzie decydują wyłącznie wyniki finansowe, istotny jest nie tylko wzrost, ale również zyskowność firmy na przestrzeni 3 ostatnich lat. W bieżącej edycji weryfikowane były wyniki osiągnięte w okresie 2016, 2017 i 2018.

O tytuł Gazeli Biznesu 2019 może ubiegać się firma, która spełnia wszystkie poniższe kryteria:

  • rozpoczęła działalność przed rokiem 2016 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś,
  • w roku bazowym 2016 przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy  3 a 200 mln złotych,
  • w latach 2016-2018 z roku na rok odnotowywała wzrost przychodów ze sprzedaży,
  • w latach 2016-2018 ani razu nie odnotowała straty,
  • umożliwiła analizę swoich wyników finansowych przynajmniej z trzech badanych lat (składając sprawozdania finansowe do sądów, przekazując dane do Coface albo udostępniając je poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego).

Miary i Wagi

Firma jest największym producentem wag samochodowych w Polsce. Zajmuje się również sprzedażą, serwisem i legalizacją wag przemysłowych. Klientami firmy są zarówno odbiorcy w Polsce, jak i w całej Europie. Siedziba Firmy mieści się obecnie w Skarbimierzu – Osiedle. Pierwszą historyczną siedzibą były Pisarzowice, gdzie firma rozpoczęła działalność w 1956 r. 

298 views