Aktualności
Brzeg

Mieszkańcy ul. Jana Pawła II w Brzegu zgłaszają problemy z jakością i dostawami wody. Mamy wyjaśnienie PWiK


Mieszkańcy i właściciele lokali mieszkalnych znajdujących się przy ul. Jana Pawła II w Brzegu zgłaszają do nas od wczoraj problemy z jakością wody oraz jej dostawami. W związku z tym zasięgnęliśmy informacji w PWiK.

Byliśmy zmuszeni zamknąć dopływ wody do lokali w dniu 4 lutego 2021. Informowaliśmy o tym fakcie. Nie wiemy, czy dotarliśmy do wszystkich mieszkańców, ale staraliśmy się przekazać komunikat możliwie jak największej liczbie osób, których dotyczy ten problem. Rzeczywiście w tym dniu mogło nastąpić zdecydowane pogorszenie jakości wody. Jest to normalne zjawisko po zamknięciu. Wczoraj mieliśmy interwencję telefoniczną i przepłukaliśmy sieć. Dzisiaj już powinno być normalnie, a przynajmniej nie odnotowaliśmy zgłoszeń, że coś jest nie tak – powiedział nam pracownik działu sieci w PWiK.

Jakość wody w lokalu na ul. Jana Pawła II w dniu 4.02.2021 roku

Gmina przygotowuje się do remontu ul. Jana Pawła II. Z tego powodu poproszono brzeskie wodociągi o wymianę wszelkich koniecznych urządzeń znajdujących się pod ziemią. Ma to zapobiec awariom, mogącym się ujawnić, gdy droga będzie już wyremontowana.

Pracownik PWiK poinformował przy okazji, że podobne sytuacje mogą się powtarzać, gdyż zaplanowanych jest jeszcze więcej prac modernizacyjnych na tej ulicy. Mieszkańcy będą w miarę możliwości informowani.

Tekst: Krzysztof Żołyński Rozmowę przeprowadził: Janusz Pasieczny

Reklama
224 views