Aktualności
Brzeg
Gmina Skarbimierz

Mikołajkowy prezent dla ZSB w Brzegu


Grudniowy czas wiąże się z prezentami, czasami większymi, czasami mniejszymi, jednakże zawsze przynoszą one radość i zadowolenie. Tak jest w naszej szkole, cieszymy się z wielkiego – nie tylko gabarytowo prezentu od firmy „Tepark”, która przekazała nam oczyszczarkę kabinową inżektorową.  Jest to kolejne urządzenie, które wzbogaci kształcenie w zawodzie technik pojazdów samochodowych.

Nowa oczyszczarka została przekazana przez Pana Cezarego Kuleszę, właściciela firmy „Tepark” naszej szkole 18 grudnia. Nie kryjemy, że mamy kolejny sprzęt, który udoskonali naukę w zawodzie technika pojazdów samochodowych, mówi Beata Jakimiuk, kierownik szkolenia zawodowego. Urządzenie umożliwia oczyszczanie i nadawanie struktury obrabianym powierzchniom metodą strumieniowo-ścierną za pomocą np. drobnego śrutu, kulek szklanych itp. – dodaje Roman Zięba, opiekun pracowni praktycznej.

Wraz z uczniami klasy III TLS dokonano montażu urządzenia, pierwszego uruchomienia oraz próby technicznej. Uczniowie skorzystali również z instruktażu stanowiskowego, który przeprowadził Cezary Kulesza nasz darczyńca, właściciel firmy.  Po sprawdzeniu i uruchomieniu urządzenia pierwsza praca oczyszczania stojanu rozrusznika dokonana została przez Beatę Jakimiuk oraz ucznia Michała Maryszczaka.

Oczyszczarka będzie wykorzystywana w   kształceniu praktycznym w zawodzie technik pojazdów samochodowych związanego z ochroną antykorozyjną materiałów i części stosowanych w pojazdach samochodowych – dodaje Roman Zięba.

18 grudnia 2020 r. zapisze się w historii naszej szkoły jako dzień radosny i bardzo szczęśliwy. Jesteśmy wdzięczni za taki prezent. Dziękujemy Firmie „Teapark Kulesza Cezary” (ul. Wierzbowa 42 49-318 Skarbimierz-Osiedle”), za wkład w rozwijanie naszej pracowni pojazdów samochodowych.

Reklama
Reklama
158 views