Aktualności

Mikołajkowy savoir-vivre


We wtorek (7 grudnia) do Klubu Wojskowego 1 Pułku Saperów w Brzegu zawitał niezwykły gość. Miał długą brodę, czerwony płaszcz i worek prezentów. Wszystkie dzieci, które tego dnia przyszły do Klubu, wiedziały, że to Mikołaj.

Wizytę poprzedził spektakl „Jak się pozbyć Mikołaja” w wykonaniu grupy teatralnej Lira pod opieką Aleksandry Bednarek. Tytuł trochę przewrotny, bo na sali czuć było atmosferę wyczekiwania na niezwykłego gościa. W świąteczno-mikołajkową atmosferę przybyłych wprowadziła Jana Koronkiewicz, kierownik Klubu. 

Najpierw dzieci dowiedziały się, jak zachować się w teatrze, kiedy można się śmiać, a kiedy klaskać. Jak reagować na treści płynące ze sceny. Podczas spektaklu zostały podane przykłady na pozbycie się Mikołaja, ale każde dziecko chciałoby jednak, aby Mikołaj je odwiedził. W takim razie musiały się zastanowić, co zrobić, żeby dostać prezent. Poznały przy okazji kilka zasad savoir-vivre’u i gorąco oklaskiwały barwne widowisko. Na koniec chętnie uczestniczyły we wspólnej zabawie, w której razem z rodzicami reagowały na wybrane słowa. 

https://www.facebook.com/firma.nigrum

Ale kulminacyjny moment wieczoru miał dopiero nastąpić. Wszyscy doskonale wiedzieli, na kogo czekają, jednak nie wiadomo było, czy zaganiany tego dnia Mikołaj znajdzie chwilę, by odwiedzić Klub Wojskowy w Brzegu. Mikołaja trzeba było zawołać. Gromkie wołanie nie pozostało bez echa. Szczególny gość (w którego wcielił się Rafał Ochociński) z rumorem i workiem prezentów pojawił się na sali, by każdemu dziecku wręczyć słodki prezent. 

Po raz kolejny gościliśmy w Klubie grupę teatralną Aleksandry Bednarek. Każdy spektakl cieszył się powodzeniem i tym razem nie było inaczej. Barwne i ciekawe widowisko publiczność nagrodziła brawami, a każde dziecko wyszło ze spektaklu z uśmiechem na twarzy. Dziękujemy za współpracę i gratulujemy.