Grodków
Sport

Mistrzostwa Polski Modeli Halowych w kategorii F1D w Grodkowie za nami


Hala Sportowa LO w Grodkowie gościła ostatnio modelarzy, którzy rozgrywali jeden z etapów Mistrzostw Polski Modeli Halowych w kategorii F1D. Do walki o miejsce na podium stanęło 7 zawodników, w tym czterej byli przedstawicielami gospodarzy imprezy. Po sześciu kolejkach lotów, rozgrywanych przez dwa dni, wyłoniono zwycięzcę, który zgodnie z regułami zdobył najlepszy łączny czas z dwóch najdłuższych lotów.
Organizator grodkowskich zawodów – Tadeusz Sawicki, opowiedział nam mnóstwo ciekawostek związanych z tym sportem. Te latające dostojnie maszyny ważą, zaledwie kilka gram, a w ich budowie używa się wielu materiałów i technologii związanych niegdyś z wojskiem, lotnictwem, a nawet kosmosem.
Poznaliśmy też jednego z seniorów tej dyscypliny. Pan Edward Ciała to prawdziwy nestor modelarstwa w naszym kraju. Uczestnicy on w zawodach modelarskich od lat 50. zeszłego wieku. Obecnie ma ponad 80. Lat i wciąż czynnie uczestniczy w zawodach, pisze książki oraz jest autorem kilku rozwiązań technicznych, z których korzystają zawodnicy na całym świecie.

Ostateczny ranking wyglądał następująco:

1.Frąckiewicz PawełSMO FeniksPOL-2554
2.Ciapała EdwardAeroklub Śląski POL – 203
3.Hałasa WiktoriaSMO Feniks, OKiR GrodkówPOL-7665
4.Sawicka KarinaSMO Feniks, OKiR GrodkówPOL-7185
5.Sawicki TadeuszSMO Feniks, OKiR GrodkówPOL -6667
6.Wrona MariuszAeroklub CzęstochowskiPOL- 7522
7.Pukowiec GrzegorzMOKSiR ChrzanówPOL-4928
Reklama
328 views