Aktualności
Sport

Młodziczki UKS Piłsudczyk zagrają w ćwierćfinałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski U13


Młodziczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piłsudczyk Brzeg wywalczyły awans do ćwierćfinałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski U13. Podopieczne trenerki Małgorzaty Kubiak w dniach 14-16 maja zagrają w grupie G, która swoje spotkania rozegra w Łomży. 

Świetna postawa w Śląskiej Lidze U13K zapewniła awans

Młode zawodniczki UKS-u Piłsudczyk Brzeg doskonale spisywały się w sezonie 2020/2021 Śląskiej Ligi U13K. Dziewczyny zajęły wysokie, trzecie miejsce z bilansem 13 zwycięstw i 5 porażek. Ten wynik dał awans do ćwierćfinałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Przed nimi w tabeli uplasowały się tylko ekipy ISWJ Wisły oraz Zagłębia Sosnowiec.

Warto także wspomnieć o tym, że aż trzy zawodniczki brzeskiego Piłsudczyka znalazły się na liście 10. najlepszych strzelczyń Śląskiej Ligi U13K. Mowa o Natalii Wasilewskiej (7 miejsce, 259 punktów), Hannie Mórawskiej (5 miejsce, 285 punktów) i Hannie Jarząb (4 miejsce, 287 punktów). Ostatnia z nich zdaje się iść w ślady swojej starszej siostry – niespełna osiemnastoletniej Alicji, która w poprzednich latach zdobywała korony Królowej Strzelczyń na różnych szczeblach Śląskiej Ligi, a teraz biega po parkietach zaplecza Ekstraklasy.

Teraz przed brzeżankami kolejne wyzwanie

W najbliższy weekend przed zawodniczkami Małgorzaty Kubiak kolejne wyzwanie –  ćwierćfinały Młodzieżowych Mistrzostw Polski U13. Brzeskie młodziczki udadzą się na nie w dniach 14-16 maja do dalekiej Łomży. Tam przyjdzie im się zmierzyć z gospodyniami –  UKS-em 4 Łomża, a także z UKS-em Piątką Ostrów Wielkopolski i WSTK Wschową. 

Do półfinałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski awansują dwa pierwsze zespoły z każdej z grup. Spotkania będą rozgrywane bez udziału publiczności.

Pełna rozpiska meczów, wraz z linkami do transmisji live grupy G, w której zagrają koszykarki UKS-u Piłsudczyk Brzeg, znajduje się poniżej:

Piątek, 14.05.2021 r.

godz. 14:00: UKS 4 Łomża – WSTK Wschowa LINK

godz. 17:30: UKS Piątka Ostrów Wielkopolski – UKS Piłsudczyk Brzeg LINK

Sobota, 15.05.2021 r.

godz. 13:30: UKS 4 Łomża - UKS Piątka Ostrów Wielkopolski LINK

godz. 17:00: WSTK Wschowa - UKS Piłsudczyk Brzeg LINK

Niedziela, 16.05.2021 r.
godz. 10:00: UKS Piłsudczyk Brzeg - UKS 4 Łomża LINK

godz. 13:00: UKS Piątka Ostrów Wielkopolski – WSTK Wschowa LINK

UKS Piłsudczyk Brzeg wystąpi w składzie: Hanna Jarząb, Hanna Mórawska, Natalia Wasilewska, Monika Wasilewska, Kinga Hudyma, Nickol Pulit-Makuszyńska, Ewelina Rucińska, Hanna Dołhań, Barbara Wilk, Zofia Hawrylów, Agata Perkowska, Nadia Wróbel. Trener: Małgorzata Kubiak

Tomasz Kubiak