Aktualności

Mobilne Centrum Edukacji w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Brzegu


7 października do PSP nr 6 w Brzegu przyjechało Mobilne Centrum Edukacji „Turystyczna Szkoła”. Projekt ten ma na celu zachęcić do podróżowania po Polsce, a także zwiedzania różnych zakątków kraju, przeznaczając na to również środki z Polskiego Bonu Turystycznego. „Turystyczna Szkoła” jest działaniem realizowanym przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki, przy udziale lokalnych i regionalnych organizacji turystycznych.

Mobilne Centrum Edukacji to nowoczesna, multimedialna przestrzeń pozwalającą na edukację poprzez zabawę. Atrakcje są dopasowane do dwóch grup wiekowych: dzieci z klas I-III oraz uczniów klas IV-VIII. Cała przestrzeń została podzielona na kilka stref, a na wejściu gości przywitał robot, który rozmawiał z dziećmi, tańczył, a nawet przybił piątkę. W naszej szkole przez ostatnie dwa dni okazję do spotkania z robotem i uczestniczeniu w wielu innych atrakcjach miały klasy 2C, 3D, 3A, 3B, a także 4C, 5A, 7B, 7D, 8C i 8E. 

Uczniowie i nauczyciele z pozostałych brzeskich szkół również mieli przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu. Dzieci, dzięki specjalnym okularom, mogły podziwiać najpiękniejsze polskie zabytki, sprawdzić się w wielu quizach, rozrywkach. Rywalizowały w zawodach, jechały na rowerze na czas, a także odpowiadały na pytania dotyczące Polski.

Nie zabrakło także tradycyjnych gier i zabaw, takich jak choćby kompletowanie plecaka turystycznego, testowanie sprzętu rekreacyjnego, kompletowanie apteczki turystycznej czy nauka korzystania z kompasu. Jedna ze stref została przygotowana przez Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratownicze (GOPR). Ratownicy zapoznali w niej młodych turystów z zasadami zachowania w górach oraz zasadami udzielania pierwszej pomocy. 

Dzięki Mobilnemu Centrum Edukacji poznaliśmy zabytki, które, mimo iż niejednokrotnie znajdują się bardzo blisko miejsca naszego zamieszkania, są nam nieznane. 

Doświadczyliśmy, spróbowaliśmy, nauczyliśmy się poprzez zabawę. Dziękujemy!