Mocny akcent Stali na zakończenie sezonu: wicelider pokonany

Prawdziwą drogę z piekła do nieba przebyli piłkarze brzeskiej Stali w ostatniej kolejce sezonu 2020/2021 3. Ligi grupy 3. Brzeżanie do przerwy przegrywali z wiceliderem rozgrywek Polonią Bytom 0:2, by ostatecznie odnieść efektywne zwycięstwo 3:2 i przypieczętować ósme miejsce w tabeli.

Falstart w pierwszej połowie

W pierwszych 45. minutach żółto-niebiescy zanotowali falstart. Mieli co prawda kilka dogodnych okazji w pierwszym kwadransie gry. Doskonały strzał oddał Łukasz Święty, ale świetną paradą popisał się golkiper gości Szymon Gniełka. Obiecująco wyglądało też uderzenie głową Marcina Niemczyka, piłka minęła jednak lewy słupek bramki rywali. Niewykorzystane sytuacje się zemściły i Stal musiała gonić wynik.

Wszystko zaczęło się w 28. minucie, kiedy piłkę ręką w polu karnym zagrał Jakub Kowalski. Arbiter tego spotkania podyktował jedenastkę dla Polonii. Na bramkę zamienił ją pewnie Michał Bedronka i bytomianie objęli prowadzenie w tym spotkaniu.

W 33. minucie goście zadali brzeskiej drużynie kolejny cios. Piekielnie mocne uderzenie, posłane tuż przy lewym słupku przez Patryka Stefańskiego, wylądowało w siatce bezradnego Aleksandra Firka, młodzieżowego bramkarza brzeskiej Stali. Było już 2:0 dla Polonii.

Takim właśnie rezultatem zakończyła się pierwsza odsłona meczu na stadionie miejskim w Brzegu.

W jego przerwie medale, puchar i czek za Mistrzostwo Województwa Opolskiego odebrali z rąk Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka oraz Przewodniczącego Wydziału Szkolenia Opolskiego Związku Piłki Nożnej Janusza Żebrowskiego juniorzy starsi Stali Brzeg.

Metamorfoza i sensacyjne zwycięstwo na koniec sezonu

Nie wiemy, co dokładnie powiedział w szatni swoim piłkarzom trener brzeskiej Stali –  Arkadiusz Bator, ale dało to niebywałe efekty.

Druga połowa była prawdziwym popisem graczy w żółto-niebieskich koszulkach. Bardzo pozytywnie na grę brzeżan wpłynęło wprowadzenie dwóch młodzieżowców – Michała Kaczmara i Mikołaja Kudry, dla których był to debiut w seniorskiej drużynie.

Już w 63. minucie Stal miała świetną okazję na bramkę kontaktową, ale rzutu karnego nie wykorzystał Niemczyk, którego strzał zatrzymała poprzeczka.

Dwie minuty później, wyraźnie poddenerwowany tym pudłem Niemczyk, przechwycił futbolówkę po fatalnym błędzie Dominika Budzika, a następnie wpakował ją do siatki Polonii.

Minęło kolejnych 120. sekund, a trafienie na 2:2, po fantastycznym dośrodkowaniu Kaczmara, zaliczył Dominik Bronisławski.

Na tym jednak nie koniec emocji. W 78. minucie gola na wagę sensacyjnego zwycięstwa, na zakończenie sezonu 2020/2021, zdobył Kowalski.

Tym samym Stal Brzeg pokonała na swoim stadionie wicemistrza rozgrywek 3. Ligi grupy 3 –  Polonię Bytom wynikiem 3:2 i zajęła ostatecznie ósme miejsce w tabeli.

Naszej drużynie należą się ogromne brawa za drugą rundę i finisz, który zapewnił miejsce w pierwszej dziesiątce na 3-ligowych murawach.

Po meczu powiedzieli:

Dominik Bronisławski, autor drugiej bramki dla Stali: Myślę, że druga runda była dla nas bardzo dobra, pomimo złego początku sezonu. Cieszymy się z trzech punktów u siebie na koniec, to daje nam motywację na przyszły sezon. Wiemy, na co nas stać, wygraliśmy z Polonią Bytom. Dzisiaj, po słabej pierwszej połowie, w drugiej pokazaliśmy, że potrafimy grać jak równy z równym z najlepszymi i cieszymy się z tego ósmego miejsca na koniec sezonu.

Arkadiusz Bator, trener Stali Brzeg: Pierwszą połowę zagraliśmy za bardzo wystraszeni, za podwójną gardą, za bardzo z tyłu i za mało odważnie. Przez to przeciwnik nas zdominował, zasłużenie trafiając nas dwa razy. W przerwie powiedzieliśmy sobie, że zostało nam ostatnie 45 minut w tym sezonie, więc nie ma się czego bać. Trzeba wyjść odważnie. W drugiej połowie podeszliśmy wyżej jednym zawodnikiem ze środka pola, odcinając możliwość grania i to przyniosło zamierzony efekt. Uważam, że druga połowa była koncertowa w naszym wykonaniu, jeżeli chodzi o akcenty piłkarskie.  Trzeba też powiedzieć o przygotowaniu motorycznym, które było tutaj zdecydowanie na naszą korzyść. Uważam, że odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Jeżeli chodzi o cały sezon, to na pewno początek był nieudany, ale udało się scementować ten zespół i zacząć grać na miarę naszych możliwości. Na ten moment, patrząc z perspektywy tego, co działo się w drugiej rundzie, oceniam ten sezon na czwórkę. Mamy ciekawy zespół i dobrych piłkarzy. Możemy optymistycznie spoglądać na przyszły sezon. Teraz przed nami dwa tygodnie wakacji, a później rozpoczynamy pracę, aby być gotowym na kolejne wyzwania.

38. kolejka 3. Ligi (grupa 3)

Stal Brzeg - Polonia Bytom 3:2 (bramki: Niemczyk 65’, Bronisławski 67’, Kowalski 78’ - Bedronka 28’ rzut karny, Stefański 33’)

Stal: Firek - Paszkowski, Danielik, Leończyk, Niemczyk, Jaros (Kudra 58’), Bronisławski (Suski 89’), Święty (Szymczyk 73’), Banach, Podgórski (Kaczmar 58’), Kowalski (Dobrowolski 89’). Trener: Arkadiusz Bator

Żółte kartki (Stal): Święty, Bronisławski.