Gmina Grodków
Kultura
Muzyka

MOJA I TWOJA NADZIEJA w aranżacji Studia Wokalnego OKiR z Grodkowa


Kochani!

Ostatnie tygodnie dla nikogo nie były łatwe, jednak dla chcącego nic trudnego. Dzięki zaangażowaniu uczestników zajęć ze Studia Wokalnego OKiR, rodziców oraz zaproszonych do współpracy osób udało nam się stworzyć coś wyjątkowego. Nagraliśmy na nowo piosenkę, którą większość z Was bardzo dobrze zna. MOJA I TWOJA NADZIEJA zespołu HEY to bardzo symboliczny utwór. Jego pierwsza wersja została wydana 1993 roku. Następnie w roku 1997 stał się on hymnem powodzian i osób zaangażowanych w pomoc poszkodowanym. Tekst napisała Katarzyna Nosowska, muzykę skomponował Piotr Banach. Oryginalny utwór znajduje się na płycie zespołu HEY – FIRE.

STUDIO WOKALNE OKIR oddaje tym utworem hołd wszystkim osobom, które straciły życie, ale również narażają je w walce z wirusem SARS-CoV-2. Każde dziecko pracowało w zaciszu swojego domu, starając się jak najlepiej nagrać ten utwór. W inicjatywę tą zaangażowali się również rodzice, bez pomocy których nie udało by nam się osiągnąć celu. Chciałabym również podziękować Marcinowi Góralowi z M-Studia Foto Lidka z Nysy, który w kilka godzin zmontował wysłany przeze mnie materiał i stworzył dla nas ten klip. Marcin na co dzień jest ratownikiem medycznym, więc tym bardziej DZIĘKUJEMY za to, że w tak ciężkim czasie znalazł chwilkę na nasz projekt i na dodatek zrezygnował z honorarium za wykonaną pracę. To pierwsza tego typu inicjatywa, lecz mam nadzieję, że nie ostatnia. Posłuchajcie i pooglądajcie.

Zaśpiewali i wystąpili: Lena Deas, Asia Ryszka, Ala Gardas, Lena Szymankiewicz, Wiktoria Krawiecka, Aurelia Bohdziul, Weronika Dzienisieńko, Kuba Jończyk, Nastka Yanchyshyn, Karinka Guła, Nela Yanchyshyn, Oliwia Babicz, Julka Podstawka, Antosia Staruch, Ola Kos, Maja Ćwik, Martna Kwaśniewska, Monika Dzienisieńko.

Monika Dzienisieńko

Klip: Marcin Góral

Aranżacja: Monika Dzienisieńko

864 views