Aktualności
Kultura

„Moje miasto Grodków” kolejna edycja konkursu fotograficznego


Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie zachęca miłośników fotografii do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu fotograficznego, którego celem jest prezentacja Grodkowa i gminy Grodków na zdjęciach. Podobnie jak w poprzednich latach, zgłoszeń można dokonywać w kategoriach: architektura, ludzie, wydarzenia, natura. Nową, piątą kategorią jest fotografia wykonana za pomocą drona.

Konkurs adresowany jest do dorosłych, młodzieży i dzieci. Kolejną zmianą jest liczba zdjęć, jakie mogą przesłać zainteresowani. Każdy uczestnik może przesłać po jednej fotografii dla danej kategorii, czyli maksymalnie pięć zdjęć. Nagrody będą przyznawane dla miejsc I-III w obu kategoriach wiekowych.

- W ostatnich latach w konkursie pojawiło się więcej zgłoszeń. Teraz uczestnik musi zdecydować, jaką pracę zgłosi do konkursu i czy ma ona szansę powalczyć w konkursie o najwyższe laury mówi Ewa Kałuzińska, instruktor z OKiR w Grodkowie. 

Terminarz:

- przyjmowanie prac fotograficznych do konkursu: 11.05 - 31.05.2021 r.,

- powołanie jury i ocena zgłoszonych fotografii: 1.06 - 11.06.2021 r., 

- wręczenie nagród i dyplomów oraz wernisaż nagrodzonych prac: 30.06.2021 r.

- Nową, eksperymentalną kategorią są fotografie wykonane dronami. W poprzednich edycjach pojawiały się takie prace. Ciężko było je oceniać na tle pozostałych kategorii np. pod kątem architektury, czy trudnością wykonania takiego zdjęcia dodaje Kałuzińska.

Zgłoszenia przyjmowane są jedynie w formie elektronicznej. Należy przesłać zdjęcia na adres konkursfoto.grodkow@gmail.com. Należy również zadbać o to, aby zgłoszone zdjęcia były w dużej rozdzielczości, pozwalającej na wydruk w formacie A4 lub A3. Po więcej szczegółów odsyłamy do regulaminu konkursu dostępnego na stronie Ośrodka Kultury i Rekreacji w Grodkowie.