Aktualności
Brzeg
Powiat brzeski

Możesz sam zdecydować. Budżet Obywatelski Brzegu na rok 2020.


Mieszkańcy Brzegu zdecydują, na realizację jakich celów zostaną wydane pieniądze. Gmina na realizację pomysłów mieszkańców przeznaczy w bieżącym roku 100 tysięcy zł.  

Przeprowadziłem krótką ankietę wśród mieszkańców Brzegu. Wszystkim zadałem to samo pytanie.

Jaką inicjatywę zgłosiłbyś do konkursu?

Renata (48 lat) zdecydowanie wybudowałabym integracyjny plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych.

Artur (23 lata) moim zadaniem w Parku Wolności na polanie pod Górką Św. Jerzego należałoby stworzyć miejsce do rodzinnego grillowania. Takie z drewnianymi stołami i ławami do siedzenia.

Jan (69 lat) – wyremontowałbym chodniki, gdyż obecny stan niektórych z nich jest wciąż fatalny i urąga zasadom bezpieczeństwa.

Ewa (35 lat) – Jestem matką dwóch dorastających synów. Aż prosi się o skatepark z prawdziwego zdarzenia, na świeżym powietrzu.

Henry (58 lat) – chodniki i ulice są w fatalnym stanie. Zwłaszcza te boczne – dziura na dziurze. Dodatkowo przy remontowanych ulicach przydałoby się utworzyć miejsca parkingowe, których brakuje.

Piotr (54 lata) – parking między blokami przy ulicy Chocimskiej od strony Aldika. Parkują tam nie tylko mieszkańcy. Ten przy sklepie jest niewystarczający.

Pomysłów na wykorzystanie środków z Budżetu Obywatelskiego jest wiele. Przytoczyłem tylko niektóre z nich. Jeżeli masz jakiś pomysł na realizację przyznanych na ten cel funduszy i uda Ci się zebrać 30 podpisów nie zwlekaj. Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie. Termin na składanie wniosków upływa w dniu 20 marca 2020 r.

Szczegóły w naszym artykule https://glospowiatu24.pl/rusza-budzet-obywatelski-brzegu-bob-na-2020-rok/

Janusz Pasieczny

349 views