Aktualności
Brzeg

MUZYKO GRANIE U DIABETYKÓW


Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło nr 2 Brzeg realizuje projekt Muzyko granie – branie i – dawanie, współfinansowany przez Powiat Brzeg, którego celem jest integracja i wsparcie psychospołeczne mieszkańców Powiatu poprzez zajęcia muzyczne.

W ramach zadania proponuje szereg spotkań muzycznych, od podwieczorków muzycznych, koncertów po biesiady i pikniki, które wzbudzają duże zainteresowanie nie tylko ze względu na bogaty repertuar zaprezentowanej tematyki spotkań, ale również możliwość obcowania z naturą. Zaprosiliśmy mieszkańców Powiatu Brzeskiego w podróż z twórczością Eleni, Stanisławy Celińskiej, Zbigniewa Wodeckiego oraz Anny Jantar. W najbliższym czasie zapraszamy w niezapomniany świat wspomnień z życia i twórczości Ireny Santor i Ireny Jarockiej. 

Muzyka łagodzi obyczaje, działa inspirująco, ma działanie autoterapeutyczne. My stawiamy oprócz wymienionych jej zalet przede wszystkim na integrację i aktywizację społeczną. 

Aktywizacja społeczna niezależnie od wieku pomaga w przystosowaniu się do nowej sytuacji społecznej czy rodzinnej, prowadzi do integracji w grupie, pozwala rozwijać i doskonalić cechy oraz predyspozycje osobowościowe, likwiduje stres, przywraca chęć do życia, wypełnia wolny czas. Aktywizacja społeczna prowadzi do poprawy jakości życia i umożliwia odczuwanie satysfakcji życiowej. 

Brzeg to piękne miasto z dużym potencjałem społecznym. Jako Stowarzyszenie pragniemy być miejscem wspólnej integracji, wspólnych działań i wsparcia dla wszystkich chętnych chcących z nami współpracować. Zapraszamy na nasze spotkania. 

Reklama
284 views