Aktualności

Na kogo głosują samorządowcy z Powiatu brzeskiego?


Większość samorządowców w kraju liczy na Trzaskowskiego. A jak mogą zagłosować nasi włodarze gmin, miast i powiatu? 

Nie jest tajemnicą, że samorządowcy największych miast i gmin w kraju otwarcie deklarują poparcie dla Rafała Trzaskowskiego. Ich zdaniem tylko kandydat Koalicji Obywatelskiej może zagwarantować prawidłowe funkcjonowanie samorządów. Z kolei w powiecie brzeskim od lat Prawo i Sprawiedliwość uzyskuje wysokie wyniki w wyborach. Nie inaczej było 28 czerwca. Andrzej Duda zdobył łącznie 43,5% poparcia w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Głos Powiatu postanowił sprawdzić, jak zagłosują wójtowie, burmistrzowie i Zarząd Powiatu Brzeskiego. Czy preferencje samorządowców są tożsame z preferencjami tej części województwa? 

Starosta Powiatu Brzeskiego Jacek Monkiewicz: Moim zdaniem jest to najlepszy kandydat dla polskich samorządów. Zna i rozumie potrzeby mieszkańców mniejszych i większych lokalnych społeczności. Przy tym jest także za wsparciem finansowym gmin i powiatów, dzięki któremu możemy realizować te może małe, ale bardzo ważne inwestycje – remonty dróg, modernizację szkół czy szpitala. Rafał Trzaskowski to wytrawny polityk i mądry człowiek, który będzie miał mój głos. 

Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak: Będę głosował, podobnie jak w pierwszej turze, na Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Dlatego, że przez ostatnie lata jego prezydentury bardzo wiele zrobił dla zrównoważonego rozwoju. Dzisiaj dostrzegam, że nie rozwijają się tylko metropolie, ale też ten majątek jest dzielony na miasta mniejsze, my również na tym skorzystaliśmy jako miasto powiatowe. Świetnym rozwiązaniem jest Fundusz Dróg Samorządowych, który rzeczywiście bardzo pomaga. Na pewno także programy, które budziły kontrowersje na samym początku, a więc 500+, 300+. Uważam, że były one potrzebne, ponieważ mamy społeczeństwo bardzo mocno rozwarstwione, jedni zarabiają bardzo dużo, a drudzy ledwo wiążą koniec z końcem. Wydaje mi się, że taką miarą cywilizacji jest to, aby jednak, nawet wtedy, gdy pewne jednostki się bogacą, to żeby również nie zapominać o tych najuboższych, aby mieli właśnie świadczenia, które pozwolą im godnie żyć. Jeżeli chodzi o innych kandydatów to nie chcę ich oceniać, wielu z nich oglądałem, słuchałem, ale utożsamiam się z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą i tak też będę głosował w drugiej turze.   

Wójt Gminy Olszanka Aneta Rabczewska:   Popieram Rafała Trzaskowskiego, bowiem wierzę, że będzie bronił dorobku i wysiłku mieszkańców Gmin, włożonego w rozwój samorządności w Polsce. Zna problemy samorządu „od kuchni”. Wie z czym na co dzień się borykamy. Myślę, że to właśnie samorządowiec może zagwarantować mieszkańcom polskich miast i wsi możliwość dalszego samodzielnego decydowania o naszym otoczeniu i naszych lokalnych wspólnotach.

Radny Gminy Grodków Tomasz Zeman: Głosuje na Rafała Trzaskowskiego, bo Polska potrzebuje silnego, niezależnego i odpowiedzialnego prezydenta. Prezydenta, który będzie słuchał nas wszystkich, a nie tylko prezesa swojej partii. Prezydenta, który będzie poważany na arenie międzynarodowej i z którego my będziemy dumni. Prezydenta, który będzie nas łączył, a nie dzielił. Prezydenta, który stanie w obronie słabszych, szykanowanych i poniżanych. Takim prezydentem będzie Rafał Trzaskowski.


Przypomnijmy, druga tura wyborów prezydenckich już 12 lipca. Rafał Trzaskowski z KO będzie chciał zdetronizować ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudę. Według sondaży obaj kandydaci walczą o każdy głos, przewaga między nimi według badań respondentów jest niewielka

484 views