Aktualności

Na murze okalającym Gimnazjum Piastowskie w Brzegu pojawiły się kolejne zdjęcia


Kilka miesięcy temu rozpoczęło się przekształcanie muru okalającego Gimnazjum Piastowskie w plenerową galerię prezentującą dzieje Brzegu. Pomysł spodobał się mieszkańcom miasta, którzy docenili pozytywną zmianę oraz walory estetyczne i edukacyjne. Już wtedy zapowiadano, że prace będą postępowały etapami i właśnie pojawiły się kolejne zdjęcia. 

Grafiki związane z historią Brzegu zaprojektował Tomasz Fronckiewicz, a na mur przeniesiono je za pomocą innowacyjnej technologii Cold Transfer, czyli cyfrowego muralu, opisywanej przez firmę Nice Nice Design i realizowanej przez firmę Roba Fresh z Opola. 

Oprócz kilku nowych grafik, na dużym fragmencie ściany budynku gimnazjum znalazł się najbardziej okazały mural, witający ludzi wjeżdżających do Brzegu ulicą Wrocławską. Jest to dawna panorama miasta.

Łącznie powstanie 21 cyfrowych murali, które będą przedstawiały herby Brzegu, poczynając od najstarszego, aż do tego współczesnego, przeplatane starymi fotografiami naszego miasta. 

Projekt jest współfinansowany przez: firmy: Donaldson; Brukarstwo, Odwadnianie Terenu i Roboty Bitumiczne „Jarząbek" Sp.J., Zakład Higieny Komunalnej w Brzegu, Brzeskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzegu.